Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Z inicjatywy Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej, przy wsparciu Urzędu Miasta oraz sponsorów, w Bazylice Mariackiej odbył się koncert dla matek w dniu ich święta. Wystąpił Zespół Muzyki Sakralnej "Lumen" z Poznania oraz Kołobrzeski Chór Kameralny pod dyrekcją Krzysztofa Sokolnickiego.


W świątyni pojawił się przede wszystkim Zbigniew Małkowicz, dyrygent, kompozytor i pianista, autor pop-oratorium o Miłosierdziu Bożym do słów siostry Faustyny Kowalskiej. W świątyni można było usłyszeć fragmenty tego oratorium oraz wiele innych utworów o tematyce religijnej. Fantastyczny zespół "Lumen" zgrał się z kołobrzeskimi śpiewakami, co dało bardzo dobry efekt.
Koncert po części był również dedykowany proboszczowi bazyliki - księdzu prałatowi Tadeuszowi Wilkowi z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich, a także biskupowi sufraganowi Krzysztofowi Zadarce, w 24 rocznicę święceń.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama