Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024    
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, ela polak, cisza jak ta, pegaz kulturyGala Pegazów Kultury już za nami. Starosta Tomasz Tamborski wręczył statuetki tym, których wybrała Kapituła Dziennikarska: Eli Polak i zespołowi "Cisza Jak Ta".


Elżbieta Polak to postać, której nikomu przedstawiać nie trzeba. W tym roku obchodzi 30-lecie swojej pracy artystycznej. To niezwykle ważna postać jeśli idzie o pobudzanie i animowanie amatorskiego ruchu artystycznego w Kołobrzegu. Ona sama swoimi dokonaniami niespecjalnie się chwali, docenili ją za to dziennikarze, przyznając jej statuetkę pegaza. W kategorii twórca kultury, dziennikarze docenili zespół "Cisza Jak Ta". To ciekawa grupa, która na trwale zakorzeniła się na scenie piosenki poetyckiej. Pegaza otrzymali za swój dorobek w dziedzinie, która w naszym kraju jest niedoceniana. Piosenka poetycka nie przebija się na listy przebojów, za to niesie przesłanie, którego brakuje popowi. Ponieważ "Cisza" koncertowała dziś w Katowicach, a w niedzielę ma koncert w Krakowie, w imieniu zespołu nagrodę odebrała maskotka grupy - Grzegorz Stalmach.

Tegoroczną galę zaszczycił swoją obecnością Jan Kanty Pawluśkiewicz - kompozytor muzyki teatralnej i filmowej. W finale, publiczność zobaczyła spektakl "Klub Mężusiów" w reżyserii Andrzeja Rozhina. Wystąpili: Krzysztof Tyniec, Cezary Morawski, Jacek Kawalec, Bogdan Kaluch.reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama