Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Piątkowym wernisażem w Galerii Sztuki Współczesnej zainaugurowano marcową wystawę, tym razem zatytułowaną "Pastele". Swoją twórczość prezentuje Ryszard Miłek, artysta tworzący w Nowym Sączu i w Stanach Zjednoczonych.


Ryszard Miłek uprawia generalnie technikę pastelu, ale tworzy również akryl i rysunek. Ostatnio pracuje nad dużym cyklem "Improwizacje róznotematyczne", które prezentował w MBWA w Nowym Sączu i w Nowohuckim Centrum Kultury. Wybrane prace były prezentowane na Biennale w Chianciano (Włochy) i w galerii Gialgari w Londynie. Zrealizował 65 wystaw indywidualnych i brał udział w ponad 130 zbiorowych wystawach w Polsce, Europie i USA. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, członkiem ZPAP, honorowym członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Pastelistów NY, prezesem Fundacji PROART. Otrzymał za swoje dokonania artystyczne szereg nagród i wyróżnień m.in. I nagrodę na Biennale Pasteli 1996, nagrodę honorową im. Jerzego Madeyskiego na IV Międzynarodowym Biennale Pasteli 2008, wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za promocję sztuki zagranicą.

(oprac. RCK)

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama