Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W sali koncertowej ratusza swoje 7 urodziny świętował kołobrzeski zespół "Cisza Jak Ta". Z tej okazji odbył się jubileuszowy koncert, w którym przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół "PS", "Żeby nie piekło", no i oczywiście solenizanci. Atmosfera była fantastyczna. Nie brakowało dobrego rocka, ale także piosenki poetyckiej.


Zespół "Cisza Jak Ta", jak można przeczytać na stronie internetowej grupy, rozpoczął swoją działalność w obecnym kształcie w marcu 2003 roku. Wcześniej działał jako luźna grupa muzyczna, okazjonalnie występując na okolicznych przeglądach muzycznych. Od 2003 roku zaczął zmieniać się skład osobowy grupy, powoli kształtując znany wszystkim wizerunek muzyczny zespołu. Od samego początku działalności w twórczości zespołu dominowała poezja śpiewana i piosenka autorska, rozbudowana następnie o elementy folkowe i rockowe. W warstwie tekstowej "Cisza Jak Ta" korzysta głównie z dorobku największych polskich poetów: Bolesława Leśmiana, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, czy Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Ale w repertuarze zespołu nie brakuje również piosenki autorskiej. Jak piszą muzycy, "są to opowieści o rzeczach nam najbliższych: Bieszczadach - górach, do których zawsze wracamy, Kołobrzegu - mieście w którym żyjemy i tworzymy, oraz o miłości - temacie wiecznie aktualnym...".
Obecnie zespół tworzą: Ilona Karnicka - skrzypce, Ola Kot - wokal, dzwonki, kij deszczowy, Hubert Liczbański - klarnet, Mariusz Borowiec - gitara akustyczna, wokal, Michał Łangowski - wokal, Mariusz Skorupa - gitara akustyczna, solowa, harmonijka ustna, Darek Bądkowski - gitara basowa. Na swoim koncie grupa ma 4 płyty.
W sobotni wieczór muzycy stworzyli fantastyczną atmosferę, serwując publiczności arcyciekawą ucztę muzyczną (zobacz video).reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama