Clear Sky

20 czerwca 2024
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

W "Adebarze" o historii Kołobrzegu w średniowieczu

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przygotowało cykl wykładów poświęconych historii Kołobrzegu w średniowieczu. To uwertura do Targu Solnego, który już w przyszłym tygodniu odbędzie się z okazji Dni Kołobrzegu (zobacz program). W Laboratorium Kultury "Adebar" odbyły się cztery wykłady. Pracownicy Muzeum Oręża Polskiego przedstawili zagadnienia z zakresu religii. Wojciech Tułaza opowiadał o dawnych bogach Słowian, a dr Robert Dziemba zrealizował temat misji biskupa Ottona z Bambergu, który 900 lat temu pojawił się w Kołobrzegu. Robert Furtak poruszył zagadnienie związane ze średniowiecznym oblężeniem Kołobrzegu w 1462 roku, a dr Beata Wywrot-Wyszkowska, archeolog z PAN, opowiadała o rzemiośle w średniowiecznym mieście. Na koniec, w "Adabarze" otwarta została wystawa fotograficzna na 20-lecie Targu Solnego.

Fot. R. Horanin