Light rain

27 lutego 2024
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Bajkowy spektakl w Regionalnym Centrum Kultury [foto]

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zamieniło się w krainę najpiękniejszych bajek, a sprawcą tego było Stowarzyszenie Taneczno-Sportowe Vigor, które przygotowało niezwykły spektakl pt. „Świat bajek”.

„Świat bajek” to widowisko taneczne, które zabrało dzieci i dorosłych w podróż do czasów beztroskiej radości, odkryło niezwykły świat ponadczasowych bajek i muzycznych hitów.

Najpopularniejsze bajki wytwórni filmowych Pixar i Disney w pięknej tanecznej odsłonie zaprezentowali tancerze kołobrzeskiej Szkoły Tańca VSDS oraz ich goście: Oliwia Derewońko, Wiktoria Krzesińska, Łucja Baras wokalistki Studia Wokalnego Mayol, Jaśmina Wenta i Marcel Górski wokaliści Sekcji Muzycznej OPP oraz Weronika Lesiak solistka Szkoły Tańca Swan Dance. W finałowej scenie zaprezentowało się blisko 100 młodych kołobrzeskich artystów.

Spektakl w reżyserii Pauliny Harris okazał się ogromnym sukcesem, czego dowodem była żywo reagująca publiczność oraz wspaniałe recenzje. Choreografią zajęli się trenerzy Szkoły Tańca VSDS Magdalena Sokołowska, Hanna Maciejewska oraz Paulina Harris.

W związku z ogromnym zainteresowaniem spektakl „Świat bajek” został wystawiony na deskach RCK, aż 4 razy. Warto zaznaczyć, że każdy pokaz oglądał komplet widowni.
Projekt dofinansowany był ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg.

Autorem zdjęć jest Paweł Krycha Krysiński.