Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wystawa na 50-lecie fotografii Kazimierza Ratajczyka

To już ostatni wernisaż w Galerii Sztuki Współczesnej im. Ściesińskich w Kołobrzegu. Tym razem, zobaczyć można przekrój twórczości znanego kołobrzeskiego fotografa i fotoreportera, Kazimierza Ratajczyka. Jego dziadek, Jan Ratajczyk, wraz z rodziną osiedlił się w Kołobrzegu. Rodzice Kazimierza, Stanisław i Dolores, początkowo mieszkali w Niemierzu, gdzie na świat przyszedł ich syn Kazimierz, który od 1948 roku mieszkał w Kołobrzegu. Można więc powiedzieć, że to w pewien sposób pionier Kołobrzegu, choć nie osiedleniec.

Od lat 60-tych, Kazimierz Ratajczyk zajmował się fotografią zawodowo, z pierwszą legitymacją prasować z "Kuriera Ilustrowanego". W 1973 roku założył w Kołobrzeskie Towarzystwo Fotograficzne. I tak fotografował, zawodowo, bo to jego praca i hobbystycznie. Przez wiele lat był fotoreporterem "Głosu Koszalińskiego". Jest także wydawcą i właścicielem Wydawnictwa REDA. Dziś te wszystkie wspomnienia, zwłaszcza te związane ze środowiskiem morskim, z którym autor zdjęć jest związany, można było usłyszeć podczas wernisażu, na którzy licznie stawili się kołobrzeżanie, w tym znajomi i koledzy pana Kazimierza.

Wiele fotografii, prezentowanych na wystawie, ma charakter sentymentalny, pokazuje nieistniejący już Kołobrzeg, ważne osoby z naszego środowiska morskiego, kultury czy sztuki. Warto więc wybrać się do ratusza i zobaczyć świat uwieczniony przez Kazimierza Ratajczyka.reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama