Scattered Clouds

1 marca 2024
    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin

Gala Kultury w RCK, na deser Grzegorz Turnau

W Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta odbyła się coroczna Gala Kultury, która jest nie tylko świętem kultury, ale także okazją do podsumowań tego, co w mijającym powoli roku wydarzyło się w kołobrzeskiej kulturze.

W 2023 roku RCK zrealizowało 337 wydarzeń, w tym 110 koncertów, 55 spektakli, 7 festiwali, 9 wystaw, a także wyemitowano 49 filmów. Oczywiście, działalności, o której tu mowa, towarzyszą spotkania, warsztaty czy inne działa, związane również z obsługą nieprofesjonalnego ruchu twórczego. Z kolei w Laboratorium Kultury "Adebar" odbyło się 76 wydarzeń: koncertów, spotkań czy warsztatów.

Na deser, przed kołobrzeską publicznością wystąpił Grzegorz Turnau.