Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miało być tanio i fajnie, czyli podróż jachtostopem do Ameryki

Za nami kolejne fascynujące spotkanie w kołobrzeskiej bibliotece. Dusigrosze w podróży - tak podsumowała własną wyprawę nieco szalona podróżniczka Marysia Czaplewska, która wraz z mężem Arkiem udała się na niezwykłą eskapadę do Ameryki Środkowej i Południowej. 14 tys. zł własnego budżetu i 4 tys. zł pożyczonych środków miało wystarczyć, bo kołobrzescy podróżnicy kalkulowali darmową podróż jachtostopem. Czy  realna wycena  kosztów tego „najtańszego”, bo niby darmowego środka lokomocji była właściwa?

- Przygoda życia, wielka odwaga – puentowali słuchacze podczas podróżniczej relacji w bibliotece. - Hmm…! Raczej głupota i nieświadomość – mówiła Marysia. Mała łódka pośród wielkiego oceanu, straszna choroba morska, przygoda z prawem i oszustwem morskim, utrata pieniędzy. Piękne miejsca, niezwykłe kraje, społeczne kontrasty nędzy i bogactwa, uchodźcze wędrówki oraz niestety, wszechobecne góry odpadów, cmentarzyska pojazdów i oceany dryfujących śmieci. Ale, było warto! Dziewięć miesięcy w podróży jachtostopem, autostopem i pieszo. Noclegi w zabranym ze sobą hamaku - tam gdzie się da, po drodze w hostelu, w wiosce, w pustostanie a nawet w rezerwacie … jaguarów!reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama