Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Miało być tanio i fajnie, czyli podróż jachtostopem do Ameryki

Za nami kolejne fascynujące spotkanie w kołobrzeskiej bibliotece. Dusigrosze w podróży - tak podsumowała własną wyprawę nieco szalona podróżniczka Marysia Czaplewska, która wraz z mężem Arkiem udała się na niezwykłą eskapadę do Ameryki Środkowej i Południowej. 14 tys. zł własnego budżetu i 4 tys. zł pożyczonych środków miało wystarczyć, bo kołobrzescy podróżnicy kalkulowali darmową podróż jachtostopem. Czy  realna wycena  kosztów tego „najtańszego”, bo niby darmowego środka lokomocji była właściwa?

- Przygoda życia, wielka odwaga – puentowali słuchacze podczas podróżniczej relacji w bibliotece. - Hmm…! Raczej głupota i nieświadomość – mówiła Marysia. Mała łódka pośród wielkiego oceanu, straszna choroba morska, przygoda z prawem i oszustwem morskim, utrata pieniędzy. Piękne miejsca, niezwykłe kraje, społeczne kontrasty nędzy i bogactwa, uchodźcze wędrówki oraz niestety, wszechobecne góry odpadów, cmentarzyska pojazdów i oceany dryfujących śmieci. Ale, było warto! Dziewięć miesięcy w podróży jachtostopem, autostopem i pieszo. Noclegi w zabranym ze sobą hamaku - tam gdzie się da, po drodze w hostelu, w wiosce, w pustostanie a nawet w rezerwacie … jaguarów!