Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Prezentacja Europejskiej Stolicy Kultury Kołobrzeg 2029

W Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta odbyła się uroczysta gala, podczas której zaprezentowano projekt Europejskiej Stolicy Kultury Kołobrzeg 2029. Spotkanie rozpoczęło się od wykonania "Ballady o Kołobrzegu", specjalnie skomponowanego utworu w brzmieniu jazzowym. Następnie, przed zebranymi odczytano podstawowe elementy związane z założeniami projektu, potrzebami mieszkańców, problemami do zaspokojenia oraz sposób osiągnięcia celów. W przyszłym tygodniu, przedstawiciele Kołobrzegu udadzą się na wysłuchanie projektów, a następnie poznamy, czy Kołobrzeg zakwalifikuje się do drugiego etapu. Następnie, prezydent Anna Mieczkowska zaprezentowała zespół ludzi, którzy pracowali i działali na rzecz przygotowania kołobrzeskiej aplikacji. Zaprezentowano także logo ESK Kołobrzeg 2029. Następnie, z recitalem wystąpiła Anna Maria Jopek.

Warto przypomnieć, że w 2029 roku będą dwie stolice kultury: jedna w Szwecji, druga w Polsce. Kandydatami w naszym kraju, poza Kołobrzegiem, są: Bielsko Biała, Bydgoszcz, Jastrzębie-Zdrój, Katowice, Kielce, Lublin,Opole, Płock, Pszczyna, Rzeszów i Toruń.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama