Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dwudniowe święto muzyki operowej, musicalowej i filmowej

Dwudniowe święto muzyki operowej, operetkowej, musicalowej i filmowej zakończone. To był już XII FESTIWAL OPERY I OPERETKI „MUZYKA DLA WSZYSTKICH, który wystartował z programem "Cała sala śpiewa z nami". Wybrzmiały głośno światowe przeboje muzyki operetkowej, musicalowej i popularnej okraszone tańcem, humorem i jak nietrudno się spodziewać przy tym zestawieniu repertuaru, zachwytami publiczności.

Podczas operetkowego weekendu artyści wykonali fragmenty takich dzieł jak Rigoletto, Carmen, Traviata, Tosca, Zorba, Zemsta nietoperza, Baron cygański, Wesoła wdówka, Wiedeńska krew, muzykę E. Morricone.

Głosy damskie to ulubienice festiwalowej publiczności Aleksandra Chacińska - sopran i Dominika Kobalczyk - sopran/mezzosopran, a także znakomicie zapowiadające się reprezentantki młodszego pokolenia Marlena Rygiel - mezzosopran i Małgorzata Miszkiewicz - sopran koloraturowy, które szturmem podbijają jej serca od poprzedniej edycji.
Głosy męskie to dysponujący barytonem Ziemowit Wojtczak oraz aż pięciu tenorów (w tym jeden dramatyczny): Mirosław Niewiadomski, Dawid Kwieciński, Dominik Sutowicz, Wiktor Sobkowiak, Krzysztof Lachman. Na wiolonczeli zagra Marcin Bańczyk, brzmieniem trąbki oczaruje Konrad Boniński. Jak zwykle sceną zawładną Artyści Chóru, Baletu oraz Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi pod muzyczną dyrekcją Michała Kocimskiego.
Całość zgrabnie upiął dowcipną konferansjerką reżyser i autor scenariuszy koncertów, dyrektor Polskiej Sceny Muzycznej, Jerzy Wolniak.

 

 

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama