Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Weronika i Oliwia z nagrodami w II Międzynarodowym Konkursie

W dniach 1-27 grudnia 2022 r. odbywał się w Niemczech IInd International Singing Competition BEL CANTO online. Do udziału w konkursie zgłosiły się kołobrzeżanki studentki  Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie - Weronika Włodarczyk (3 rok I st.) oraz Oliwia Tymek (1 rok II st.). Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach na podstawie nadesłanych nagrań. Weronika i Oliwia zakwalifikowały się do rundy finałowej i w rezultacie w swoich kategoriach wiekowych wywalczyły sobie znakomite drugie miejsca. Pośród finalistów znaleźli się młodzi śpiewacy z Łotwy, Niemiec, Polski, Grecji, Japonii i USA, a oceniali ich eksperci z Japonii, Łotwy, Niemiec, Polski i Tajlandii. Weronika i Oliwia są studentkami klasy śpiewu solowego dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS. Podczas nagrań konkursowych przy fortepianie studentkom towarzyszyli mgr Elena Swiridenko, mgr Joanna Bona, mgr Jeroen Sarphati oraz mgr Dominik Wizjan. Uczestnicząca w pracach jury dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, prof. AS nie oceniała swoich podopiecznych.

Organizatorem konkursu jest Musikverein BEL CANTO Ueckermünde e.V.

Wszystkich Państwa, którzy chcieliby posłuchać śpiewu kołobrzeżanek Weroniki i Oliwii zapraszamy 22 stycznia 2023 roku do szczecińskiej Akademii Sztuki na Koncert Karnawałowy z cyklu "Niedzielne poranki wokalne o 12.00" do Sali Kameralnej Pałacu pod Globusem. Wstęp wolny.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama