Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

mnisi kołobrzeg

W poniedziałek, w zachodniej części południowej nawy wewnętrznej, umieszczona została kopia obrazu "Stygmatyzacja św. Franciszka", znana również pod nazwą "Trzej Mnisi". Od dziś mogą o zobaczyć mieszkańcy, a także turyści. Obraz ma rozmiar 1,20x1,40 m. Jego autorem jest Dariusz Kaleta, a projekt powstał dzięki wsparciu Gminy Miasto Kołobrzeg oraz Fundacji Historia Kołobrzegu pod patronatem prezydent Anny Mieczkowskiej (zobacz). Jego funkcjonowanie od 1741 roku wiązano z dawną legendą mówiącą o tym, że trzej mnisi podróżowali po świecie i zbierali pieniądze na budowę kościoła Mariackiego w Kołobrzegu, na którą zabrakło środków finansowych. Dwóch z nich nie doczekało zakończenia prac, ale każdy z mnichów wzniósł swoją wieżę, ten trzeci, który przeżył - zbudował hełm środkowy i najwyższy.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama