19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

biblioteka kołobrzeg

Za nami dwa dni Eko Festiwalu „Między Mostami”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kołobrzegu. Przy okazji festiwalu kołobrzeżanie mogli także zobaczyć nowe „miejsce spotkań” przy bulwarze nad Parsętą.

W cieniu lip odbywały się spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych m.in. z Dorotą Sumińską, Pawłem i Ewą Piątek z „Pasieki dredziarza”, warsztaty pszczelarskie, plastyczno-recyklingowe, „Bajkopisanie” oparte na Hatha jodze, a także inauguracyjne otwarcie działalności Klubu Gier Planszowych O’Gry, który będzie działał w bibliotece.

Misją MBP jest otwarcie na inicjatywy, stworzenie przestrzeni dla aktywnych mieszkańców miasta, włączanie aktywistów i 3 sektor w działania. W związku z tym w ramach festiwalu odbyło się MIKROFORUM ORGANIZACJI OCHRONY PRZYRODY, na które zostali zaproszeni przedstawicieli organizacji pozarządowych i przedstawiciele instytucji miejskich. Uczestnikami byli min: Aleksandra Kozieł-Klein, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Kołobrzeg, Józef  Macko z Zarządu Portu Morskiego w Kołobrzegu, Wacław Radewicz, ekspert od drzew kołobrzeskich z Zieleni Miejskiej, Katarzyna Lesner wraz z wolontariuszką Mają z Fundacja dla Dzikich Zwierząt Larus, Barbara Górecka wraz z wolontariuszką Elizą i nietoperzami z BAT MOM Barbara Górecka, Arkadiusz Pluciński ze Schronisko Dla Zwierząt REKS w Kołobrzegu, Wanda Władzińska z Drzewa Kołobrzegu, Pani Basia z wolontariuszem dla bezdomnych zwierząt - Kołobrzeg.

W czasie spotkania udało się wypracować rekomendacje dotyczące współpracy przedstawicieli 3 sektora i przedstawicieli instytucji miasta w zakresie ochrony przyrody - szczególnie dzikich zwierząt. Było to pierwsze z cyklu spotkań. Liczymy, że uda nam się rozwijać kolejne inicjatywy dla Kołobrzeżan oraz proces partycypacji mieszkańców w podejmowanych przez władze miasta decyzjach.

Zebrane rekomendacje zostaną w najbliższych dniach przekazane do władz miasta.