Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

biblioteka kołobrzeg

Za nami dwa dni Eko Festiwalu „Między Mostami”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kołobrzegu. Przy okazji festiwalu kołobrzeżanie mogli także zobaczyć nowe „miejsce spotkań” przy bulwarze nad Parsętą.

W cieniu lip odbywały się spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych m.in. z Dorotą Sumińską, Pawłem i Ewą Piątek z „Pasieki dredziarza”, warsztaty pszczelarskie, plastyczno-recyklingowe, „Bajkopisanie” oparte na Hatha jodze, a także inauguracyjne otwarcie działalności Klubu Gier Planszowych O’Gry, który będzie działał w bibliotece.

Misją MBP jest otwarcie na inicjatywy, stworzenie przestrzeni dla aktywnych mieszkańców miasta, włączanie aktywistów i 3 sektor w działania. W związku z tym w ramach festiwalu odbyło się MIKROFORUM ORGANIZACJI OCHRONY PRZYRODY, na które zostali zaproszeni przedstawicieli organizacji pozarządowych i przedstawiciele instytucji miejskich. Uczestnikami byli min: Aleksandra Kozieł-Klein, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Kołobrzeg, Józef  Macko z Zarządu Portu Morskiego w Kołobrzegu, Wacław Radewicz, ekspert od drzew kołobrzeskich z Zieleni Miejskiej, Katarzyna Lesner wraz z wolontariuszką Mają z Fundacja dla Dzikich Zwierząt Larus, Barbara Górecka wraz z wolontariuszką Elizą i nietoperzami z BAT MOM Barbara Górecka, Arkadiusz Pluciński ze Schronisko Dla Zwierząt REKS w Kołobrzegu, Wanda Władzińska z Drzewa Kołobrzegu, Pani Basia z wolontariuszem dla bezdomnych zwierząt - Kołobrzeg.

W czasie spotkania udało się wypracować rekomendacje dotyczące współpracy przedstawicieli 3 sektora i przedstawicieli instytucji miasta w zakresie ochrony przyrody - szczególnie dzikich zwierząt. Było to pierwsze z cyklu spotkań. Liczymy, że uda nam się rozwijać kolejne inicjatywy dla Kołobrzeżan oraz proces partycypacji mieszkańców w podejmowanych przez władze miasta decyzjach.

Zebrane rekomendacje zostaną w najbliższych dniach przekazane do władz miasta.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama