Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

kołobrzeżanka kołobrzeg

Podczas konferencji prasowej w Muzeum Miasta Kołobrzeg, które jest oddziałem Muzeum Oręża Polskiego, muzealnicy pochwalili się pochówkiem w kłodzie czyli najstarszą kołobrzeżanką. Znalezisko formalnie nazywa się pochówkiem w Bagicza, w której to miejscowości zostało znalezione w 1898 roku. Eksponat oryginalny przechowywany jest w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Przez kilka lat był prezentowany w Kołobrzegu. W ubiegłym roku, kości zostały zeskanowane przez firmę WOLF z Warszawy (zobacz). Zabytek już jako kopia jest do obejrzenia w muzeum, natomiast jak mówi Aleksander Ostasz, dyrektor muzeum, przykład stosowania technologii 3D pokazuje, że także w muzeum pojawia się zastosowanie najnowszych rozwiązań przemysłowych, które uświetnia ekspozycję. Nie jest to ostatni zabytek, który chcą zeskanować muzealnicy. W planach jest także rekonstrukcja twarzy kobiety, ale na razie przeszkadza w tym COVID19. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama