Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2024    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2024    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

wakacje kołobrzeg

Realizowany od trzech lat przez Biuro Literackie i Regionalne Centrum Kultury festiwal „Wakacje z kulturą” stał się już nieodzowną częścią lata w Kołobrzegu, dokąd przyciąga turystów oraz wczasowiczów z Polski i zagranicy. W tym roku wydarzenie zaplanowano na 17 i 18 lipca. Wśród gości znani i lubiani przedstawiciele świata mediów, polityki, sportu i sztuki. Już teraz warto zarezerwować sobie czas na kulturalny wypoczynek.

Trzecia edycja festiwalu to nowa formuła – poza zajęciami warsztatowymi dla całych rodzin, które odbędą się w piątek (17.07) i w sobotę (18.07) od godz. 12.00 tradycyjnie przy Pomniku Zaślubin Polski z Morzem (bulwar Jana Szymańskiego 12), zaplanowano także wieczorne bloki otwartych spotkań na scenie letniej Regionalnego Centrum Kultury (ul. Solna 1), rozpoczynające się każdego dnia od godz. 18:00. W programie także koncert i film.

Cykl wieczorny otworzy w piątek spotkanie z medalistką Mistrzostw Świata w sztafecie 4 x 400 metrów – Małgorzatą HOŁUB-KOWALIK. Godzinną rozmowę ze sprinterką poprowadzi znana z radiowej Trójki Katarzyna STOPARCZYK. Kto jest najważniejszą polską autorką powieści historycznych? Odpowiedź na to pytanie jest jedna – Elżbieta CHEREZIŃSKA. Wydarzenie z udziałem autorki zaplanowano na godz. 19:00.

O godz. 20:00 wyjątkowa okazja, by poznać lepiej Prezydent Miasta Kołobrzeg Annę MIECZKOWSKĄ. Rozmowę poprowadzi znana i ceniona dziennikarka radiowa i telewizyjna – Beata TADLA. Na finał pierwszego dnia „Wakacji z kulturą” przewidziano specjalnie przygotowany na tę okazję recital. W rolach głównych: kompozytor, flecista, wokalista i improwizator – Dominik STRYCHARSKI oraz lubiana aktorka filmowa i teatralna – Agnieszka JUDYCKA.

Artystka będzie także bohaterką pierwszego z sobotnich spotkań, zaplanowanego na godz. 18:00. O godz. 19:00 na scenie letniej RCK pojawi się człowiek wielu talentów – dziennikarz, muzyk i tłumacz Filip ŁOBODZIŃSKI, przez wielu pamiętany z dziecięcych ról w „Podróży za jeden uśmiech” czy „Stawiam na Tolka Banana”. Od godz. 20:00 jeszcze jedna okazja do spotkania z Beatą TADLĄ. Tym razem role się odwrócą i to dziennikarka odpowie na pytania Artura BURSZTY.

Na finał emocjonalny obraz o wielkim uczuciu, które narodziło się i trwało na przekór przeciwnościom – „Obywatel Miłość”, czyli nieznana historia Anny i Grzegorza CIECHOWSKICH. To piękna i bardzo osobista opowieść o miłości i jej dramatycznych początkach. Pierwsza tak szczera, unikatowa opowieść Anny Ciechowskiej (obecnie Skrobiszewskiej), wzbogacona wieloma niepublikowanymi dotąd materiałami archiwalnymi. Wejściówki na film do odbioru w kasie RCK.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Biuro Literackie, które świętuje w tym roku dwudziestopięciolecie działalności. Jedno z najczęściej wyróżnianych w Polsce wydawnictw znane jest ze współpracy m.in. z Tadeuszem RÓŻEWICZEM i laureatami Nagrody Nike Bronką NOWICKĄ oraz Eugeniuszem TKACZYSZYNEM-DYCKIM. Jest także organizatorem najstarszego festiwalu literackiego w Polsce – Stacji Literatura (dawny Fort i Port Literacki).

wakacje kołobrzeg
wakacje kołobrzeg
wakacje kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama