Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

27 września 2023    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
27 września 2023    
    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

rajmund kołobrzeg

Od czasu epidemii Regionalne Centrum Kultury współpracuje z Rajmundem Rabko, który rysuje i maluje dla nas, pokazując jak za pomocą najprostszych technik, czyli dzięki temu co mamy z reguły "pod ręką" stworzyć małe domowe dzieło sztuki (ołówek, kartka, farby plakatowe).

Rajmund jest malarzem, rysownikiem z naszego kołobrzeskiego podwórka. Uwielbia twórczą pracę z dziećmi i od lat pracował przede wszystkim jako animator - rysownik. Maluje przeważnie "do szuflady", dla znajomych, często bierze udział w lokalnych akcjach charytatywnych, bo jak sam twierdzi ciężko mu pracować za pieniądze - Wtedy nie wychodzi tak jakbym chciał - mówi. Choć na koncie ma wystawy swoich prac w Holandii i Niemczech, marzy o rozszerzeniu twórczości na naszym lokalnym podwórku.

Można uznać nic ciekawego, dzisiaj wiele osób emanuje talentami od śpiewu po twórczość rysunkową. Całość piękna, która podkreśla twórczość Rajmunda podkreśla jeden ważny aspekt Rajmund niedowidzi, obrazy które docierają do niego są płynne, praktycznie rozmazane. Rajmund mówi jednak wprost: - Ja nie muszę widzieć, ja słyszę...


reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama