29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

opp kołobrzeg

W sobotę w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyła się X jubileuszowa edycja konkursu piosenki „O bursztynową nutkę”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. W konkursie udział wzięło 35 wokalistów i 9 zespołów wokalnych z naszego miasta i powiatu. Jury w składzie - Weronika Grzyb, Magda Szczęsna oraz Joanna Piotrowska, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w pięciu kategoriach, przyznało tytuły laureata, nagrody specjalne oraz wyróżnienia I i II stopnia następującym wykonawcom:

w kategorii 7-9 lat:

- wyróżnienie II stopnia: Michalina Herbowska, Jonatan Pietroń, Alicja Dzik, Zuzanna Przybyszewska,
- wyróżnienie I stopnia: Michalina Olek, Blanka Pozorska, Maja Wieczorek, Kim Florek, Alicja Łobodzińska, Natalia Woźniak, Hanna Mańkowska, Lena Oczniew,
- laureat – Natasza Kozak,
- nagroda specjalna za dojrzałość sceniczną – Zuzanna Wiśniewska,

w kategorii 10-12 lat:

- wyróżnienie II stopnia: Barbara Majda, Maja Borsuk,
- wyróżnienie I stopnia: Wiktor Dorywalski,
- laureat: Zofia Leśniak, Kasper Franaszek,

w kategorii 13-15 lat:

- wyróżnienie II stopnia: Dominika Liśkiewicz, Hanna Kaczmarek,
- wyróżnienie I stopnia: Emilia Kozieł, Marcel Górski, Julia Pozorska, Weronika Komers, Karolina Malec, Marcelina Furman, Oliwia Pączek,
- laureat: Weronika Pawlak, Jaśmina Wenta,

w kategorii 16-18 lat:

- wyróżnienie I stopnia: Maja Pasternak, Julia Siadkowska, Daria Dąbrowska,
- nagroda specjalna za dojrzałość sceniczną – Kacper Prażmo,

w kategorii zespoły wokalne:

- wyróżnienie II stopnia – „For fun”, „Disharmonic team”, „Zespół muzyczny SP 8 I”,
- wyróżnienie I stopnia – „Promyczki”, „Chatterboxes”, „Midnight”, „Duet wokalny Julia i Kacper”, „Zespół muzyczny SP 8 II”,
- nagroda specjalna – „Fistaszki”.

Grand Prix X konkursu piosenki „O bursztynową nutkę” otrzymała Julia Pawlak.

Nagrody na konkurs zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu w Kołobrzegu, Urząd Miasta w Kołobrzegu oraz Radę Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.