Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

2 marca 2024    |    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
2 marca 2024    
    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

kultura kołobrzeg

4000 imprez: 1100 koncertów, 400 spektakli, 150 wystaw, 1400 seansów filmowych i ponad 1100 innych wydarzeń kulturalnych - to wszystko składa się na 10-letni dorobek Regionalnego Centrum Kultury imienia Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu. W tych wydarzenia uczestniczyło ponad 1,23 mln widzów. Dane te przekazał dziś dyrektor RCK - Tadeusz Kielar, wspominając budowę obiektu, a wtórował mu senator Janusz Gromek, który przypomniał dawny PDK, przekształcony dużym wysiłkiem i nakładem kosztów w dzisiejsze centrum kultury. Za działalność jednostki dziękowała prezydent Anna Mieczkowska. Poseł Marek Hok przypomniał, że wielu kołobrzeżan ma wkład w powstawanie tej jednostki, w tym to on z ramienia Zarządu Województwa podpisywał umowę na realizację tej inwestycji. Starosta Tomasz Tamborski zauważył, że w tym milionie widzów na większości zdjęć widział Tadeusza Kielara i czy to było też liczone, na co dyrektor odpowiedział, że tak i on się na przyszłość poleca. Jak zauważył Janusz Gromek, choćby kultura stała na najwyższym poziomie, nie ma znaczenia, jakiego miasta to dotyczy, zawsze znajdą się i tacy, którym to nie będzie odpowiadało. Wyrazem poziomu usług kulturalnych jest liczba odbiorców. A ta jest znakomita jak na Kołobrzeg. Zauważyła to Anna Bańkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, wskazując, że statystyka zaprezentowana przez Tadeusza Kielara daje bardzo dobrą średnią, bo wynika z niej, że w ciągu ostatnich 10 lat średnio każdego dnia w Kołobrzegu odbywała się 1 impreza i kawałek...

Podczas części artystycznej Gali Kultury, wystąpiła z koncertem Grażyna Szapołowska.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama