Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

tokarczuk kołobrzeg

- Wielkość prozy Olgi Tokarczuk polega na nieoczywistości i nieprzewidywalności. Istotne jest to co nie jest dopowiedziane. Dzięki temu mamy szansę na odkrycie naszej wyobraźni - mówiła Katarzyna Figura na bibliotecznym czytaniu prozy, świeżo upieczonej polskiej noblistki. W niedzielne popołudnie 17 listopada,  słuchacze w wypełnionej po brzegi sali, wysłuchali aktorskiego czytania  tekstów Olgi Tokarczuk:  „Gra na wielu bębenkach” oraz sfilmowanego  w 2003 roku opowiadania „Żurek”.

Ten film, z moją rolą matki, długo czekał na  produkcję. Początkowo wydawało się, że dramat o dochodzeniu ojcostwa i ludziach wyrzuconych na margines nie jest nikomu potrzebny. Powstał niskobudżetowy film, uzyskał wiele nagród i zachował mądrość i urodę pisarstwa Olgi Tokarczuk. Niektóre sceny w filmie zostały świadomie rozbudowane, by pokazać to, co w oryginalnej prozie zapisane jest między wierszami -  bo aktorstwo jest  katalizatorem i myśli, i odczuć.  Jestem aktorką, bo wiem, że mam coś do przekazania, w taki sposób pracuję. Nagroda dla Olgi Tokarczuk, to wielkie święto polskiej kultury, które pobudza, skłania do refleksji, poszukiwania prawdy, wrażeń i rozwija na świat. Film uczy pokory, a ja cieszę się, że przy scenariuszu nad „Żurkiem” poznałam Olgę Tokarczuk - mówiła aktorka.

Wydarzenie zorganizowane zostało przy współpracy Województwa Zachodniopomorskiego, pod patronatem honorowym Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anny Bańkowskiej.

tokarczuk kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama