Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

2 marca 2024    |    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
2 marca 2024    
    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

archeologia kołobrzeg

W Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbyła się konferencja naukowa pt. „Archeologia pól bitewnych”. Podczas podzielonej na dwa panele spotkania, przybliżone zostały zagadnienia związane z popularnym w Europie kierunkiem edukacyjno-muzealnym. Z prezentacją wystąpił m.in. dr hab. Andrzej Ossowski, specjalista w dziedzinie medycyny sądowej i ekshumacji, który przybliżył kwestie badań pól bitewnych i miejsc kaźni. Dr Łukasz Gładysiak zaprezentował europejskie doświadczenia w zakresie muzealnictwa pól bitewnych, a dr Robert Dziemba zagadnienia prawne związane z badaniami naukowymi i poszukiwaniami na polach bitew. Dyrektor Muzeum, Aleksander Ostasz, przedstawił wieloletnie działania związane z pracami eksploatacyjnymi zarówno w terenie, jak i na morzu, wraz ze stanem pozyskanych eksponatów. Piotr Leszmann natomiast przedstawił problematykę archeologii pól bitewnych jako produktu edukacji turystyczno-historycznej. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Kołobrzeskiego oraz Gminy Miasto Kołobrzeg.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama