Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

makłowicz kołobrzeg

Kuchnia jest jego pasją, książki- wielką namiętnością, podróże- zaspokajają ciekawość  – mówił podczas swojego autorskiego tournee po bibliotekach Robert Makłowicz.  Wypełniona po brzegi sala była dowodem na popularność znanego krytyka kulinarnego, dziennikarza i podróżnika, który gościł w kołobrzeskiej bibliotece.

Elokwencja i dowcip towarzyszyły ciekawym opowieściom o tradycjach kulturowych, religijnych i historycznych, które odzwierciedlają się w kuchni - przy okazji - kojąc ciało i duszę każdego. Bo czyż jest coś przyjemniejszego od jedzenia, co działa jednocześnie na wszystkie zmysły?  To skwierczenie, bulgotanie, miękkość, eksplozja kuchennych zapachów – czy na samą myśl ślinka już nam nie cieknie?  

Podróże kształcą. Jeśli ktoś nie pojedzie gdzie indziej, to nie zrozumie postępu we własnym kraju. Podobnie jest z kulturą. Podróże uczą  szanować i dobrze rozumieć to co się ma na miejscu – swoją kulturę. Z nią jest jak z lustrem. Gdy człowiek się przygląda własnemu odbiciu przez całe życie, to nie może mieć pewności czy to lustro po prostu  go nie zniekształca. Czasem trzeba gdzieś wyjechać, by zajrzeć w lustro innych kultur, choćby po to by stwierdzić, że… schabowy wcale nie jest polski.

Spotkanie zrealizowane zostało przez Bibliotekę oraz Dyskusyjny Klub Książki.

makłowicz kołobrzeg

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama