Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

2 marca 2024    |    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
2 marca 2024    
    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

pilecki kołobrzeg

Za nami VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim pod honorowym patronatem starosty Tomasza Tamborskiego. Konkurs odbył się w ramach VII Kołobrzeskiego Dnia z Rotmistrzem Pileckim, którego organizatorami byli Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna oraz Powiat Kołobrzeski. W tym roku do konkursu przystąpiło 21 uczestników, uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami testowymi z zakresu życia i działalności Rotmistrza Pileckiego. Komisja konkursowa w składzie: Magdalena i Michał Ruczyńscy z Oddziału Szczecińskiego IPN, po sprawdzeniu wszystkich prac wyłonili tegorocznych zwycięzców. Zostali nimi: I miejsce Dariusz Guz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września z Kalisza Pomorskiego, II miejsce Szczepan Oleszkiewicz z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. M.T. Huberta ze Szczecina oraz III miejsce Paula Jakubik z I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

Podsumowanie konkursu nastąpiło podczas oficjalnej gali w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Nagrody zwycięzcom konkursu wręczył wicestarosta Jacek Kuś w towarzystwie radnego Rady Powiatu Roberta Jaruzela, Ryszard Czepulonis oraz Magdalena Ruczyńska. Sponsorem nagrody głównej, rogatywki rotmistrza Pileckiego, było Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe w Warszawie.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama