Overcast Clouds

20°C

Kołobrzeg

19 maja 2022    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2022    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


NIemiecki czołg wylądował w muzeum [foto, video]Wydobyty w 2011 roku niemiecki czołg Panzer IV, wczoraj w poniedziałek w nocy zawitał do Kołobrzegu. Dziś odbyła się operacja jego ustawienia na wystawie plenerowej Muzeum Oręża Polskiego.


Nie przeszkodziła awaria zamówionego dźwigu, nie przeszkodziło oberwanie chmury. Po południu, zabytkowy czołg wydobyty w na lotnisku w Kluczewie, stanął  w centrum wystawy kołobrzeskiego muzeum. Jak mówi Aleksander Ostasz, dyrektor muzeum, niemiecki czołg, który jest obecnie jedynym w zbiorach polskich muzeów, pokazuje, z jakim sprzętem musieli zmierzyć się polscy żołnierze walczący z wrogiem. I dodaje, że takie stał na skrzyżowaniu ulicy Waryńskiego i Walki Młodych. - To nie jest docelowy element wystawy. Czołg zostanie uzbrojony w tak zwaną biżuterie, a obok ustawione zostaną polskie czołgi, z których jeden będzie miał lufę wymierzoną w maszynę niemiecką.Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama