Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

muzyka,katedra,kołobrzegRCK poleca uwadze mieszkańców i turystów cykl letnich czwartkowych koncertów pod nazwą  Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Katedrze.


Festiwal nawiązuje do znakomitych tradycji muzycznych Kołobrzegu, wywodzących się z końca XIX i początków XX wieku, kiedy miasto słynęło nie tylko jako twierdza i przyciągający kuracjuszy i turystów kurort, ale było także centrum kultury muzycznej. Największym powodzeniem cieszyły się wówczas koncerty w kolegiacie i nie bez powodu to ona została wybrana na miejsce festiwalowych koncertów. Zachęcamy do cotygodniowych spotkań z  muzyką klasyczną wykonywaną „na żywo” w dostojnym, sprzyjającym dobremu odbiorowi tego gatunku muzyki wnętrzu Kołobrzeskiej Bazyliki.  Honorowy patronat nad tegoroczną edycją festiwalu objęli  Marek Hok – Poseł RP Ziemi Kołobrzeskiej, Janusz Gromek- Prezydent Miasta Kołobrzeg oraz Edward Dajczak – ks. Biskup Ordynariusz Diecezji  Koszalińsko – Kołobrzeskiej. W tym roku po raz drugi powierzono funkcję dyrektora artystycznego festiwalu Przemysławowi Kieliszewskiemu  (Poznań), od  ponad 20 lat pełniącego funkcję menedżera artystów, zespołów muzycznych w Polsce i za granicą, organizatora kilkuset koncertów i przedstawień. Przemysław Kieliszewski  jest m.in. współtwórcą Regionalnego Obserwatorium Kultury UAM, członkiem – a w jednej z kadencji również członkiem Rady Artystycznej – Towarzystwa Muzycznego im H. Wieniawskiego, sekretarzem Rady Fundacji Kultury Polskiej filii w Poznaniu.  Od 2013 roku pełni funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Muzycznego w Poznaniu. Przemysław Kieliszewski rekomenduje do tegorocznej, czternastej edycji festiwalu takich wykonawców jak Zespół Wokalny ARTIS SONUS pod dyrekcją Jacka Sykulskiego, cenionego kompozytora, dyrygenta i chórmistrza wyznaczającego nowe kierunki w polskiej i międzynarodowej sztuce chóralnej,  czołowych wykonawców muzyki dawnej w Polsce takich jak Marek Niewiedział, Zbigniew Pilch, Mirosław Feldgebel czy ceniona sopranistka Anna Mikołajczyk, Zespół kameralny pod kierunkiem Tomasza Tomaszewskiego -  koncertmistrza Deutsche Oper Berlin.  Największym wydarzeniem festiwalu bez wątpienia będzie koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, o której londyński  The Independent  napisał: „Zespół należy do najlepszych światowych orkiestr tego typu, posiada wyjątkowe brzmienie, wspaniałe legato i niezrównanego dyrygenta w osobie p. Duczmal,[...]." W programie tegorocznego festiwalu nie zabraknie również  występów trzech innych orkiestr:   Orkiestry  XXII Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych pod dyrekcją profesora Jana Miłosza Zarzyckiego, kierowanej przez profesora Jana Staniendę Orkiestry Europejskich Warsztatów Muzycznych i Letnich Warsztatów Orkiestrowych, w składzie której uczestnicy warsztatów wystąpią u boku swoich pedagogów oraz smyczkowej  orkiestry kameralnej ze Szczecina  Baltic Neopolis Orchestra.

Serdecznie zapraszamy w kolejne czwartki począwszy od 9 lipca 2015 r. aż do 27 sierpnia 2015 r. (z wyjątkiem 13.08).  Koncerty tradycyjnie odbywają się w kołobrzeskiej Bazylice  o godz. 20.30.

Wstęp na koncert jest biletowany, bilety w cenie 25 zł normalne i 20 zł ulgowe ( dzieci, młodzież, emeryci i renciści), z wyłączeniem koncertu finałowego, do nabycia w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta ul. Solna 1 oraz w czwartki przy wejściu do Bazyliki godzinę przed koncertem. Bilety na koncert finałowy w cenie 35 zł normalne i 30 zł ulgowe ( dzieci, młodzież, emeryci i renciści), do nabycia w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta ul. Solna 1 oraz w dniu koncertu przy wejściu do Bazyliki godzinę przed koncertem.

 

muzyka,katedra,kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama