Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

pegaz,kultura,kołobrzegZnamy werdykt kapituły. Podczas Majowych Spotkań z Kulturą, starosta Tomasz Tamborski wręczył zwycięzcom statuetki Pegaza Kultury.


Już po raz piąty dziennikarska kapituła obradowała nad osobami zasłużonymi dla kultury z terenu Powiatu Kołobrzeskiego. W kategorii animator kultury, kołobrzeskie media nominowały Jarosława Bogusławskiego znanego jako "Jerry", Marię Dudek -  zespół "Tirlitonki", Miejską Bibliotekę Publiczną im. Galla Anonima w Kołobrzegu. Pegaz trafił w ręce Jarosława Bogusławskiego. To społecznik, żeglarz, miłośnik i odtwórca historii, koordynator kołobrzeskiego Targu Solnego, przewodnik turystyczny. Od lat niezwykle silnie zaangażowany w animację historii wśród dzieci.

W kategorii twórca kultury, kapituła nominowała Ludowy Zespół Śpiewaczy "Dąbrówka" z Dębogardu, Klub "Pętelka" z Gościna oraz Zespół "Podlotki" z Gościna. Pegaz pofrunął do Gościna. Zespół "Podlotki" już od ponad 30 lat promuje polską kulturę ludową, zrzeszając młodych i starszych wykonawców. Występuje na festiwalach, festynach, czy w domach pomocy społecznej. Jest niezwykle aktywny w swoim środowisku i stale się rozwija. Nagrał dwie płyty.pegaz,kultura,kołobrzeg

pegaz,kultura,kołobrzeg

pegaz,kultura,kołobrzeg

pegaz,kultura,kołobrzeg

pegaz,kultura,kołobrzeg

pegaz,kultura,kołobrzeg

pegaz,kultura,kołobrzeg

pegaz,kultura,kołobrzeg

pegaz,kultura,kołobrzeg

pegaz,kultura,kołobrzeg

pegaz,kultura,kołobrzeg

pegaz,kultura,kołobrzeg

pegaz,kultura,kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama