Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dwóch na jednego - pytamy Annę Bańkowską, czy będzie koalicja serduszek

W audycji "Dwóch na jednego" gościem była tym razem Anna Bańkowska, szefowa powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. Temat spotkania był oczywisty, czyli kampania wyborcza, która trwa w najlepsze, co widać na ulicach czy w mediach. W Kołobrzegu, najciekawsza sytuacja dotyczy powiatu, gdzie osobno startuje ekipa Tomasza Tamborskiego, osobno Jacka Kusia i każdy z nich deklaruje, że po wyborach chce być starostą, a osobno Platforma Obywatelska. Jest jeszcze Prawo i Sprawiedliwość i KWW Jacka Woźniaka, ale to obecna opozycja. Piotr Rybczyński zapytał liderkę PO, czy będzie w takim razie koalicja tych, którzy mają serduszka w klapie. Jak wiadomo, serduszko ma Platforma Obywatelska, ale dwa serduszka ma Twój Powiat, gdzie liderem jest Tamborski. - Serduszka w klapie ma tylko i wyłącznie Koalicja Obywatelska. Ten symbol funkcjonuje już w przestrzeni publicznej od prawie roku, kiedy rozpoczęły się marsze prodemokratyczne, kiedy wszyscy mieliśmy serduszka w klapie. Natomiast niektórzy chcą się trochę podpiąć pod te serduszka. robią pewien rodzaj podróbki - tak to nazwijmy. Szkoda, że ci, którzy to robią, nie mają odwagi wyjść z czymś swoim, oryginalnym, tylko muszą się upodabniać do Koalicji Obywatelskiej - uważa Anna Bańkowska. Jednocześnie deklaruje, że w zakresie ewentualnych rozważanych koalicji, będzie to lewica. - Sprawdziła się współpraca z lewicą, więc z Jackiem Kusiem już prowadzimy rozmowy od dłuższego czasu i na pewno w tym kierunku będzie nasza współpraca szła - dodaje polityk Platformy Obywatelskiej. To ciekawe, bo koalicja obejmowała nie tylko lewicę, ale także ludzi PSL, czyli dzisiejsze struktury Trzeciej Drogi, tyle, że one idą z Tamborskim i innymi sympatykami PO. - Nie wiem z kim pan Tamborski rozmawia. Poczekajmy do 7 kwietnia - deklaruje Bańkowska.

7 kwietnia zapewne kołobrzeżanie nie dokonają wyborów prezydenta i będzie trzeba zaczekać na drugą turę. W poniedziałek odbyła się konwencja Anny Mieczkowskiej, kandydatki na prezydenta i polityka Platformy Obywatelskiej, który jednak również nie idzie pod szyldem partyjnym. Tu jednak rozłamy w partii nie ma, wręcz przeciwnie, z list KWW Tak dla Kołobrzegu startują politycy Platformy Obywatelskiej. Jak mówi Anna Bańkowska, to była niezwykle udana kadencja, która powinna być kontynuowana na poziomie miasta. Platforma Obywatelska popiera program wyborczy Anny Mieczkowskiej. Redaktor Dziemba zapytał więc o najważniejszy punkt programu wyborczego według Anny Bańkowskiej. Według niej, to polityka względem seniorów i osób niepełnosprawnych, a w szczególności np. mieszkania wspomagane. Nawet 30% mieszkańców miasta to seniorzy. To ciekawy punkt, więc nie sposób zapytać, co zrobić, żeby Kołobrzeg się nie starzał, żeby nie uciekali stąd ludzie młodzi. Według szefowej PO, takim punktem, który może temu zaradzić, jest przyłączenie Korzyścienka. - Kołobrzeg musi mieć gospodarczą drugą nogę, nie tylko turyści, nie tylko miasto turystyczne i uzdrowiskowe, ale również mieć miejsce, gdzie będziemy mogli zainwestować w nowy rodzaj gałęzi gospodarki, a mianowicie skoro mówimy o porcie serwisowym w Kołobrzegu, to tutaj trzeba pamiętać, że będą potrzebne nam nowe miejsca pracy właśnie dla wszystkich tych, którzy będą obsługiwali ten port serwisowy, farmę wiatrową na morzu. Mało tego, damy jeszcze pracę ludziom z powiatów sąsiednich - deklaruje polityk PO.

Anna Bańkowska kandyduje do sejmiku. Na liście PO ma pierwszą pozycję, a to tak, jakby wybory już wygrała. Warto podkreślić, że w Kołobrzegu od lat powtarza się, że nie są do końca ważni samo radni w sejmiku, ale że ważni są przedstawiciele Kołobrzegu w zarządzie województwa. Przez lata, naszemu miastu udawało się taką pozycję zachować, dzięki czemu była osoba trzymająca rękę na pulsie jeśli idzie o tutejsze inwestycje czy inne sprawy o charakterze politycznym. Pytamy w takim razie o to, czy po wyborach coś się zmieni, czy Anna Bańkowska dalej będzie członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama