Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dwóch na jednego - Błaszczyk: zrealizowaliśmy 99% programu

W audycji "Dwóch na jednego" gościł przewodniczący Rady Miasta Kołobrzeg, Bogdan Błaszczyk. Można go było zobaczyć podczas piątkowej konwencji wyborczej "Wspólnoty Samorządowej", którą tworzą m.in. działacze Nowej Lewicy. Jak jednak zaznacza przewodniczący, odkąd przestał istnieć Sojusz Lewicy Demokratycznej, nie należy do żadnej partii i obecnie jest bezpartyjny. Na pytanie, czy mamy więc do czynienia z politykami czy samorządowcami, Bogdan Błaszczyk wskazuje, że są to politycy, zwłaszcza, że co do zasady, w lokalnej polityce oczywiście są politycy.

Bogdan Błaszczyk uważa minione 5,5 roku za udane dla Kołobrzegu i to z kilku względów. - Zrealizowaliśmy 98-99% naszego programu - mówi. To nie tylko obiecane inwestycje, to czasami ważne sprawy dla mieszkańców, jak chociażby dofinansowanie procedury in vitro. Nie udało się wprowadzić bezpłatnej komunikacji, choć ten postulat ma obowiązywać od 1 czerwca bieżącego roku, a także bezpłatnych toalet dla wszystkich, choć tu też zaznacza przewodniczący, że udało się wprowadzić bezpłatne toalety na kartę mieszkańca.

Kolejna kwestia, o której warto było porozmawiać, to etos pracy radnych Rady Miasta Kołobrzeg. W tej kadencji było trzech przewodniczących rady: Jacek Woźniak, Piotr Lewandowski i właśnie Bogdan Błaszczyk. Po zmianach w radzie, dochodziło do różnych sporów. Wówczas nowy przewodniczący prosił także dziennikarzy, o pewnego rodzaju rest i nowe podejście do pracy. Zdaniem Bogdana Błaszczyka, zakończyło się to dobrze, gdyż poprawiła się jakość i kultura pracy. Jego zdaniem, wpływ na to ma także świadomość radnych co do ich praw oraz obowiązków, dlatego uważa, że radni obowiązkowo powinni przechodzić szkolenia, które zwiększyłyby ich kompetencje, ale także pozwoliły uniknąć zbędnych sporów wynikających z nieznajomości procedur. Niestety, jak zaznacza gość audycji Radia Kołobrzeg i portalu Miastokolobrzeg.pl, nie udało się pozbyć partyjnego podejścia do spraw miejskich. Jego zdaniem, dotyczy to w szczególności radnego Bartosza Bieńkowskiego i Jacka Kalinowskiego.

Mijająca kadencja to także problemy związane z kontrolą prezydenta. Ta większość w radzie, jak każda większość w ostatnich latach, zrobiła sporo, aby rozmontować system kontroli Komisji Rewizyjnej. Zdaniem Bogdana Błaszczyka, nie chodziło jednak o to, aby nie kontrolować, ale aby robić to w zgodzie z prawem. Co więcej, przewodniczącym komisji pozostał lider jednego z klubów opozycyjnych, czyli Maciej Bejnarowicz, szef Klubu Prawo i Sprawiedliwość. Co prawda, Klub Kołobrzescy Razem, który popierał Annę Mieczkowską i był jej bezpośrednim zapleczem politycznym, stanowił także macierzysty klub przewodniczącego, ale jak twierdzi Bogdan Błaszczyk, była tam wolność dyskusji i poglądów. A jak to ma się do usunięcia z list Dariusza Zawadzkiego? Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama