Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dwóch na jednego - Radna Zielińska odsłania kurtynę...

Po feryjnej przerwie powracamy do audycji "Dwóch na jednego". Tym razem jej gościem była Izabela Zielińska, radna Rady Miasta Kołobrzeg.Według niej, w Polsce dzieje się dobrze, ale od razu rządowi nie uda się załatwić wszystkich ważnych spraw, choć planowano to zrobić w pierwsze sto dni. - Tak wiele zostało złego zrobione przez te ostatnie 8 lat, że nie da się wszystkiego naprawić w okresie stu dni. To trzeba głośno powiedzieć - przyznaje kołobrzeska radna i przytacza opinię ministra Bodnara, że w niektórych elementach będą to długotrwałe procesy. Zdaniem Zielińskiej, najważniejszymi priorytetami rządu na sto dni, powinno być zaspokojenie oczekiwać środowiska nauczycielskiego, na drugim miejscu znalazły się zmiany w polskim szkolnictwie, a trzecia kwestia dotyczy praw kobiet. Skoro radna tak duży akcent położyła na sprawach nauczycielskich, padło pytanie o to, jaki los powinno spotkać odrabianie prac domowych. Zdaniem kołobrzeskiej polityczki, dzieci i młodzież ma ważniejsze sprawy, niż odrabianie prac domowych.

Przed nami wybory samorządowe, a więc również przed nami czas podsumowań. Jak mówi gość audycji, była przez ostatnie 5 lat bardzo aktywna i działała na wielu płaszczyznach, przede wszystkim w zakresie społecznym. Co w takim razie radna uważa za swój sukces w minionych 5 latach? - Największy mój sukces to remont chodnika na całej długości ul. 6 Dywizji Piechoty, bo rzeczywiście walczyła o to kilka lat, oraz posadowienie tam nowej wiaty przystankowej, która zwiększyła bezpieczeństwo, remont kamienicy na Koszalińskiej 25-27, chodzi głownie o odwodnienie budynku z izolacją pionową i poziomą, Rybacka 1-5, zakończenie projektu znajdującego się w Parku Jana Henryka Dąbrowskiego jeśli chodzi o miejsce relaksu i wypoczynku - podsumowuje Zielińska i dodaje do tej listy poprawę warunków bytności bezdomnych zwierząt w schronisku oraz działanie na rzecz pozostawienia linii nr 3.

W części trzeciej audycji radna odsłania kurtynę w zakresie swojej przyszłości politycznej. Jak mówi Izabela Zielińska, została zaproszona do Wspólnoty Samorządowej (projekt Nowej Lewicy). - Jesteśmy na etapie dopinania list i tuż przed inauguracją naszej kampanii - mówi tajemniczo radna Rady Miasta Kołobrzeg. Niedługo mamy zostać zaproszeni na inauguracją kampanii wyborczej. Warto jednak podkreślić, że Wspólnota Samorządowa popiera Annę Mieczkowską jako kandydata na prezydenta, a to oznacza, że radna Zielińska wystartuje z jej komitetu wyborczego. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama