Few Clouds

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Dwóch na jednego: Woźniak o bitwie na siekiery i miecze [wideo]

Jacek Woźniak, szef klubu Koalicja Samorządowa w Radzie Miasta Kołobrzeg jest po raz kolejny gościem audycji "Dwóch na jednego". Powód jest prosty. Radny miejski ogłosił właśnie start w wyborach samorządowych, ale także i to, że będzie walczyć o urząd prezydenta Kołobrzegu. Ile więc z radnych niezależnych pozostało za cenę samorządowej marki rodem ze Szczecina i kto wie jeszcze skąd, skoro ogłasza się nowy szyld? Według Woźniaka, nic się nie zmieniło. Ideą Koalicji Samorządowej jest możliwość walki o mandaty do Sejmiku Zachodniopomorskiego osób o zbliżonym programie samorządowym, tak, aby bez koalicji nie mogła powstać większość rządząca województwem. Wówczas, wzrośnie także perspektywa tych miast, które kierowane będą przez kandydatów koalicji, bo będą one miały lepsze perspektywy. Radny zapewnia natomiast, że nie ucieka od swojego nazwiska i jego komitet wyborczy będzie opierać się na Woźniaku. Pojawia się coraz więcej osób do współpracy, trwają rozmowy. Pytamy więc, czy będzie też lista Woźniaka do powiatu? Trwają na ten temat rozmowy. Czy to rozmowy Krzyżaków i Polaków przy okrągłym stole? Woźniak wskazuje, że to nie jest bitwa na siekiery i miecze, i takie przedstawienie to przesada. Ale...

- Co pan uważa za największy sukces panie prezydent? - pyta Piotr Rybczyński, zaczynając wcześniej kwestie oceny roku 2023. To nie pierwszy raz, gdy redaktor Radia Kołobrzeg pyta Jacka Woźniaka o dokonania Anny Mieczkowskiej. Tym razem radny Koalicji Samorządowej stwierdził, że to rok, w którym prezydent Kołobrzegu wiele straciła. Powód jest oczywisty, bo zdaniem Jacka Woźniaka, to była okazja awansu politycznego Anny Mieczkowskiej do stolicy. Mogła mieć miejsce na liście wyborczej do sejmu, mogła zostać sekretarzem stanu w którymś z ministerstw. W praktyce, będzie ubiegać się o reelekcję. Jak mówi Woźniak, powiedział o tym Annie Mieczkowskiej. A jaką odpowiedź usłyszał? Więcej w materiale wideo.

W trzeciej części rozmawiamy o sprawach gospodarczych. Gdy radny Woźniak pyta na sesji Rady Miasta Kołobrzeg, dlaczego Anna Mieczkowska nie realizuje zaleceń ekspertów z ekspertyzy, którą zamówiła w zakresie przyłączenia terenów gminy Kołobrzeg, a przyłącza jedynie Korzyścienko, to jak ma się czuć mieszkaniec Kołobrzegu, który sesję ogląda i nic nie rozumie? Kwestię tę tłumaczy radny Koalicji Samorządowej, ale to nie zastąpi odpowiedzi Anny Mieczkowskiej. A gminy całej nie przyłączamy, bo nie zgadza się na to establishment polityczny tej gminy. Zdaniem Woźniaka, to wina próby rozwiązania siłowego i przeciwstawiania sobie mieszkańców miasta i gminy. W Korzyścienku tymczasem nic sensownego nie powstanie, a już na pewno nie tereny dla obsług portu.

Więcej w materiale wideo. Audycja na antenie Radia Kołobrzeg w środy po godz. 10.00.