Broken Clouds

22 maja 2024
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Powyborczy komentarz kandydatów PO [wideo]

Platforma Obywatelska świętowała w niedzielę zwycięstwo wyborcze ze wszystkimi kandydatami i ich sztabami. Najpierw było oczekiwanie na wynik wyborów, a potem były gratulacje i komentarze. Na świeżo dla Radia Kołobrzeg i naszego portalu wygłosili je: Marek Hok, Janusz Gromek i Anna Bańkowska. Ponieważ obecny poseł i senator prowadzili swoją kampanię razem i byli niemal nierozłączni, rozpoczęliśmy od nich. - Jest to radość dla naszego miasta i powiatu - komentował na gorąco poseł Marek Hok. Wie co mówi. W naszym regionie Platforma Obywatelska osiągnęła znakomity wynika. Pomorze Zachodnie podzielone jest na dwa okręgi wyborcze, ale oczekiwane w nich jest znaczne zwycięstwo PO. - Tylko się cieszyć, że udało nam się wreszcie odsunąć PiS od władzy, to najważniejsze - dodaje parlamentarzysta. - Najważniejsze jest to, że weszła Trzecia Droga, Lewica weszła, my weszliśmy i będziemy próbowali naprawiać tę Polskę. Chcemy żyć w lepszej Polsce - mówił z kolei senator Janusz Gromek. Choć tego nie obwieszczał, bo oficjalnych wyników nie ma, nie znamy także jeszcze cząstkowych wyników z komisji wyborczych, to zdobył mandat senatora.

Politycy Platformy Obywatelskiej jednoznacznie wskazują, że rząd mniejszościowy się nie utrzyma i nie ma on najmniejszych szans na przetrwanie. Liczą jednocześnie na rozsądek prezydenta, który ich zdaniem powinien wskazać kandydata opozycji na premiera. Wtóruje im Anna Bańkowska, kandydatka na posła, wskazując, że Polacy wybrali jednoznacznie przy ogromnej, historycznej frekwencji wyborczej. - Pokazaliśmy, że jesteśmy ponad wszystko - uważa Bańkowska i liczy, że z powołaniem rządu zjednoczonej opozycji nie powinno być problemu. - Oni mają usiąść do stołu i się cudownie dogadać, żebyśmy mogli zacząć normalnie żyć w nowym kraju, w nowej Polsce, abyśmy wiedzieli, że jesteśmy w fantastycznej Unii Europejskiej - komentuje polityk PO.