Broken Clouds

22 maja 2024
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Artur Dzierkowski o przymiarkach do rezygnacji z ocen w Koperniku

I LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu przystąpiło do zmian w ocenianiu uczniów. Więcej w tej kwestii będzie działo się jesienią, ale jak mówi dyrektor Artur Dzierkowski, taka idea już rozwija się w szkole, została zaprezentowana i obecnie trwa dyskusja na ten temat. Obejmować ma to drogę zmian w kierunku rezygnacji z wystawiania ocen w postaci liczb od 1 do 6 na przedmiotach innych niż obowiązkowe na maturze i rozszerzone. Nie ma to być zmiana w kierunku ograniczenia oceniania czy nauczania, a wręcz przeciwnie. Jak to będzie wyglądało? Więcej na ten temat w rozmowie z Arturem Dzierkowskim, którego pytamy również o przebieg matur. Jak usłyszeliśmy, podobno było nadzwyczaj łatwo...