Scattered Clouds

1°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Marian Sieradzki o pomocy dla Ukrainy

Delegacja Gościna pojechała w ostatnim czasie na Ukrainie, do Worochty, na zaproszenie burmistrza Olega Dzemyuka. Do Worochty, Gościno przekazało w ubiegłym roku wóz strażacki, który został wycofany ze służby w tutejszej OSP. Jak mówi burmistrz Marian Sieradzki, gość audycji "Studio Reduta", Ukraina ma problem z wozami bojowymi, bo wojna robi swoje, sprzęt jest niszczony i szybko się zużywa. Podczas wizyty, społeczności Worochty, gdzie powstaje straż pożarna, przekazano także węże strażackie i prądownicę, a także sprzęt medyczny, jakże bardzo potrzebny w obecnych czasach.

To nie pierwsza wizyta i transport humanitarny z Gościna na Ukrainę. Jak mówi burmistrz, będzie ich więcej i chciałby, aby takie kursy odbywały się co miesiąc. Zapotrzebowanie na pomoc jest bardzo duże, zaczynając od środków higienicznych, przez asortyment medyczny, kończąc na zwykłych ogrzewaczach. Marian Sieradzki wskazuje, że zima jest tam trudna i zastanawia się, czy w gminie takich ogrzewaczy nie można by spróbować wytwarzać. Pojawił się także sponsor, firma "Troton" z Ząbrowa, która wspiera działania samorządu gościńskiego w pomocy stronie ukraińskiej. Więcej w materiale wideo.
reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama