Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieczkowska o tym, jak rząd zarabia na cieple

We wtorek, w senacie odbyła się dyskusja na temat rosnących kosztów ciepła i tego, jak koszty te wpływają na codzienne życie Polaków. W spotkaniu w Warszawie uczestniczyła prezydent Anna Mieczkowska, która od samego początku zaangażowana jest w ten temat i apeluje do rządu o obniżenie podatku VAT, który w styczniu wzrósł z 8 do 23%, uderzając w polskie gospodarstwa. Prawda jest też taka, że cena rośnie także polskim firmom. To zaś przekłada się na kondycję finansową wszystkich.

Jak mówi Anna Mieczkowska, nie ma żadnej reakcji rządzących na to co się dzieje, choć jest możliwość, aby podatek był niższy, bo jest to zgodne z zaleceniami Unii Europejskiej. Stąd akcja "Nasze drogie ciepło", które pokazuje, ile pieniędzy z tytułu ogrzewania, Polacy płacą do budżetu państwa. Te pieniądze bowiem wpadają prosto do budżetu. I tak ja "Orlen" zarabiał na wyższych cenach paliw, tak rząd zarabia na wyższych cenach ciepła, gdyż im większe kwoty naliczają ciepłownie, tym większy podatek wartościowo płacą mieszkańcy. Według prezydenta Kołobrzegu, nowelizacja ustawy, której sejm dokonał, nic w Kołobrzegu nie zmienia. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama