Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ławro: To nie jest tak, że pracownicy pracują za najniższą krajową

Sytuacja w branży turystycznej, podobnie jak w wielu innych branżach, do łatwych nie należy, o czym mówi Mariusz Ławro, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego. Jak wskazuje nasz gość, problem dotyczy tego, że koszty rosną ze względu na wzrost cen energii, a także żywności i usług, jednak nie ma możliwości, żeby koszty wpływały na wzrost cen w branży turystycznej, bo osiągną one problem rynkowo nieakceptowalny, a to wiąże się ze spadkiem przyjazdów do Kołobrzegu.

Mariusza Ławro odniósł się także do naszego pytania, dotyczącego komentarzy naszych słuchaczy i czytelników, że w kołobrzeskiej branży turystycznej pracuje się za przysłowiową miskę ryżu. Jak mówi Mariusz Ławro, to nie jest tak, że pracownicy pracują za najniższą krajową. Jak wskazywał nasz gość, pracownicy mają system premii, o wiele więcej zarabiają w okresie sezonu. Są też zawody, na przykład kucharze, którzy mają swoje stawki i są one o wiele wyższe niż podstawowe wynagrodzenie. Argumentował także, że zarobki powyżej najniższej krajowej to obecnie pewnego rodzaju standard, a fluktuacja na stanowiskach jest duża, bo pracownicy szukają lepszej pracy i mają do tego prawo. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama