Few Clouds

4°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ilona Grędas-Wójtowicz: Miasto dokłada do oświaty aż 54% kosztów

W audycji "Studio Reduta" spotkaliśmy się z Iloną Grędas-Wójtowicz, zastępcą prezydenta ds. społecznych. W audycji powoli podsumowujemy z naszymi gośćmi miniony 2022 rok. Zastępca prezydenta wskazuje, że rok 2022 to były nowe wyzwania, z którymi miasto nie miało do czynienia. To przede wszystkim wojna w Ukrainie i uchodźcy, którym trzeba było pomóc, materialnie, ale także duchowo. Uczniowie z Ukrainy uczą się także w miejskich jednostkach. Obecnie jest to 416 dzieci.

Miasto dokłada 54% środków do subwencji oświatowej. Tyle środków finansowych więcej trzeba wygenerować, aby oświata działała na odpowiednim poziomie, a i tak tych środków brakuje. Mowa tu także o wynagrodzeniach nauczycieli. Jak mówi Ilona Grędas-Wójtowicz, miasto nie zastanawiało się nad przystąpieniem do pozwu miasta Szczecin, które dodatkowe środki wydaje na oświatę i chce je odzyskać. Jak mówi nasz gość, temat ma być dyskutowany, natomiast Ilona Grędas-Wójtowicz jest co do tego sceptyczna. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama