Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Przed świętami kłusownicy polują na trocie [wideo]

Andrzej Skwarek komendant Społecznej Straży Rybackiej był naszym ostatnim gościem w przedświątecznej audycji Studio Reduta. Z komendantem rozmawialiśmy o wysokich cenach ryb w okresie przedświątecznym, jak podkreślił Skwarek, na rzekach i jej dopływach zauważalna jest zwiększona działalność kłusowników. Najpopularniejszą rybą na którą się obecnie w naszym regionie poluje to troć. W ubiegłych latach również tak było, to tak zwane pokoleniowe polowania, znają metody mają narzędzia i popełniają. Większość z nich robi to dla adrenaliny. Kręci ich ryzyko i nocne akcje. Kłusują na szarpaki, na siatki a nawet ciągle „biją prądem”.

Działania Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego zyskują coraz większą aprobatę rybaków i wędkarzy. Wiadomo kłusujących już mniej. Duży odsetek poluje i ryby odsprzedaje dalej, tylko kilka procent poluje na potrzeby własne. Kary są wysokie, ale niestety te nie odstraszają kłusujących. Zgodnie z art. 27c ust. 1 pkt. 2 Ustawy o Rybactwie Śródlądowym za kłusownictwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. W razie skazania za przestępstwa sąd orzeka o podaniu orzeczenia o skazaniu do publicznej wiadomości, na koszt skazanego. A także dodatkowo orzeka m.in. na rzecz pokrzywdzonego obowiązek naprawienia szkody (jeśli ten złoży taki wniosek) lub nawiązkę w wysokości od pięciokrotnej do dwudziestokrotnej wartości przywłaszczonych ryb.

Więcej w materiale wideo.

 

Działania Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Gryfickiego zyskują coraz większą aprobatę rybaków i wędkarzy. Wiadomo kłusujących już mniej.

Czytaj więcej na: https://szczecinskie24.pl/trzebiatow-spoleczna-straz-rybacka-ujela-klusownikow/ | Szczecińskie24.pl | portal informacyjny Pomorza Zachodniego

 

Działania Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Gryfickiego zyskują coraz większą aprobatę rybaków i wędkarzy. Wiadomo kłusujących już mniej.

Czytaj więcej na: https://szczecinskie24.pl/trzebiatow-spoleczna-straz-rybacka-ujela-klusownikow/ | Szczecińskie24.pl | portal informacyjny Pomorza Zachodniego

 

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama