Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023    
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Podsumowanie 4 lat 5-letniej kadencji? Można się pośliznąć...

Zadziwiający jest ostatni czas kołobrzeskiej polityki. Prezydent Kołobrzegu podsumowała 4 lata kadencji, bo tyle kiedyś trwała kadencja. Ale teraz kadencja trwa 5 lat, a w sumie jeszcze pół roku dłużej. Dlaczego więc Anna Mieczkowska nie podsumowała, skoro chciała uczcić rocznicę swojego zwycięstwa nad Jackiem Woźniakiem w 2018 roku, ostatniego roku? Naszym zdaniem, bo nie miała się czym spektakularnym pochwalić. Budżet słabnie po pandemii, a zaraz będzie dobijany inflacją i sytuacją gospodarczą, a przecież układ budżetu była taki, żeby na koniec 5-letniej kadencji i wybory dopompować miejskie inwestycje i socjal. Ale opozycja widzi to inaczej i jej zdaniem Anna Mieczkowska chwali się, bo właśnie zaczyna kampanię wyborczą. I może dlatego uruchamia lodowisko, które miało nie działać, o czym kołobrzeżanie i Polacy dowiedzieli się w "Faktach" TVN. To już nie oszczędzamy? Już po kryzysie, bo inflacja spadła o ułamek? Świetnie, pewnie za chwilę pojawi się reporter telewizji rządowej i obwieści, że w Kołobrzegu widoczne są już tendencje po kryzysie, czyli polityka rządu Mateusza Morawieckiego działa. I co powie pani prezydent w TVN, że ludzie źle pisali o imprezie w RCK, na którą kasa była, a na lodowisko nie było i dlatego jest lodowisko? Podbijamy stawkę. Stadion, który nie jest nam do niczego potrzebny, nie licząc gry raz na dwa tygodnie Kotwicy kosztuje 2 mln zł. Zamknijmy stadion i doświetlmy ulice i dzieciaki, bo mamy coraz więcej potrąceń na pasach. I co teraz? Jak prezydent się nie zgodzi, a komuś coś na pasach się stanie, to czyja będzie wina? Prezydenta? Litości! Ale tak wygląda polityka. I wpisy internautów.

A politykę i opinie z Facebooka można zdefiniować od błędu, do błędu. Drzewa na Zdrojowej, źle. Koncert, źle. Lodowisko, źle. Dzielnice, też źle, bo radni wiedzą, że to fikcja, ściema, PR w wydaniu piwnicznym podrzędnej gminy, ale głosują, żeby komuś nie było przykro. Opinie radnych można skwitować: pobawimy się w samorząd i tak jak dzieci udają, że piją herbatę, my poudajemy, że dzielnice są nam potrzebne, a działacze osiedlowi nie tylko coś mogą, ale nawet coś robią. No i wreszcie zmiana granic. Miał być hit, recepta na kryzys, a wyszedł międzygminny konflikt. My kontra oni, jak powiedział Piotr Rybczyński, I rozbiór gminy. Bo okazuje się, że nie jest w naszym interesie przejęcie całej gminy, bo to zbyt kosztowne. Czyli jesteśmy za biedni, żeby przejąć to, co wymaga doinwestowania i bierzemy to, co nam się przyda? Reszta nie nasza sprawa? Czytamy Facebooka i widzimy, że ludzie to widzą. Pytanie, co widzi władza... Więcej w cotygodniowym komentarzu "Wyjęci spod prawa".

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama