Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023    
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Mieczkowska zapowiada, że konsultacje w gminie dopiero będą

Anna Mieczkowska była kolejnym gościem w studio sesyjnym Rady Miasta Kołobrzeg. Dzisiaj radni uchwalili najważniejszą uchwałę w ciągu roku, jaką jest budżet gminy. Krótko po zakończeniu rozmowy odbyło się głosowanie: 13 radnych było za, 7 wstrzymało się od głosu. Jak mówiła prezydent na antenie Radia Kołobrzeg, to jest budżet przetrwania. Wszystkie ceny rosną, w konsekwencji rosną koszty. Odczuwają to mieszkańcy, odczuwa to także urząd, który musi zabezpieczyć stronę wydatkową nie tylko po stornie zadań własnych, ale także po stronie rosnących kosztów zaplanowanych inwestycji. Jest to zadanie trudne, ale właśnie przychodzi nam się z nim zmierzyć.

Z prezydentem Kołobrzegu rozmawialiśmy także na temat uchwały o przyłączeniu 123 hektarów Korzyścienka do Kołobrzegu. Przypomnijmy, 80% terenów to działki miasta, reszta to własność Skarbu Państwa, poza jednym gospodarstwem. Anna Mieczkowska odrzucała zarzuty Rady Gminy Kołobrzeg (przeczytaj). Wskazywała przy tym, że nikt niczego przed nikim nie ukrywał. Samorząd gminy Kołobrzeg został poinformowany o planach miasta, a teraz, gdy radni Rady Miasta Kołobrzeg zatwierdzą przygotowany projekt, będzie można przystąpić do konsultacji społecznych, do referendum, a następnie do połączenia miasta z częścią sołectwa Korzystno. Dla Kołobrzegu, co podkreślała prezydent, to ważne działania związane z pozyskaniem terenów inwestycyjnych. Mieszkańcy gminy uważają jednak, że jeśli już nie ma innego wyjścia, to trzeba przyłączyć całą gminę, a nie tylko wybrane jej fragmenty. Prezydent Kołobrzegu uważa inaczej, bo jak mówi, eksperci wskazują, że nie jest to zasadne, bo Kołobrzeg ma uzdrowiskowy charakter, a tak powstałaby gmina miejsko-wiejska o charakterze uzdrowiskowo-rolniczym.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama