29 stycznia 2023    |    Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
29 stycznia 2023
    Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Zawadzki: To nie jest I rozbiór gminy

Dariusz Zawadzki, radny Rady Miasta Kołobrzeg, uważa, że budżet miasta w obecnej sytuacji gospodarczej, to dobry budżet i jest mało możliwości zmiany, bo pieniędzy nie ma, a z budżetu państwa będzie ich jeszcze mniej. Idzie kryzys, a na razie pomysłów jego rozwiązania i zwalczania inflacji nie ma.

Z radnym rozmawialiśmy także o połączeniu miasta i gminy. - Rozwój Kołobrzegu jest nieuchronny - stwierdził Dariusz Zawadzki i wskazywał, że nie ma możliwości rozwoju miasta bez przyłączenia terenów gminy i to jest oczywiste. Pytany o kontrowersje i fakt, że to wygląda jak zabór, radny zaprzeczył, abyśmy mieli do czynienia z I rozbiorem gminy Kołobrzeg. Rozmawia się o tym wiele lat i było wiadomo, że gdy już do tego dojdzie, będzie to budzić kontrowersje.