Light Snow

2°C

Kołobrzeg

8 grudnia 2022    |    Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
8 grudnia 2022    
    Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Czechowicz: Czy przyłączenie części sołectwa Korzystno jest korzystne?

Ostatnim gościem audycji "Studio Reduta" był Tomasz Czechowicz, radny Rady Gminy Kołobrzeg, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Jak wskazuje, zarówno radni jak i mieszkańcy są przeciwni powolnemu obgryzaniu terenów gminy i włączaniu ich do miasta. To nie jest tak, że tylko mieszkańcy miasta odczuwają problemy związane z obecną sytuacją gospodarczą. Odczuwają je także mieszkańcy gminy i ich przedstawiciele również chcą temu przeciwdziałać. Czechowicz argumentuje, że tereny w Korzyścienku są podmokłe, trudne do zagospodarowania, w dodatku oddziałują na nie instalacje odorotwórcze w postaci oczyszczalni ścieków czy kompostowni, więc nie jest to perła w koronie terenów inwestycyjnych w okolicy. Tym bardziej dziwi postępowanie władz miasta.

Tomasz Czechowicz uważa, że jeśli już mają trwać rozmowy o połączeniu gminy z miastem, to o połączeniu całej gminy, a nie wybieraniu sobie akurat w danym momencie przydatnych sołectw czy miejscowości. - To nie jest tak, że nie współpracujemy z miastem - dowodzi radny i podaje przykład budowy schroniska w miejscowości Rościęcino. Ale ta współpraca ma działać w kierunku korzyści dla mieszkańców gminy Kołobrzeg, a przyłączenie działek w Korzyścienku takich korzyści nie daje. Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama