Light Snow

2°C

Kołobrzeg

9 grudnia 2022    |    Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
9 grudnia 2022    
    Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Jacek Kuś o planach na Rogowo i pomyśle przebudowy muzeum przy Gierczak

Wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś był kolejnym gościem audycji "Studio Reduta". Rozmawialiśmy z nim na temat konsultacji dotyczących określenia zasad zagospodarowania części działki nr 376/63 położonej w Rogowie. Co mogło by powstać na działce? Jak mówi nasz gość, sprawa jest otwarta i dlatego do 30 listopada powiat czeka na propozycje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (zobacz). Zainteresowanie jest i to nie powinno dziwić, bo Rogowo to atrakcyjna turystycznie miejscowość gminy Trzebiatów, położona bezpośrednio nad morzem, a sam zabytkowy hangar w Rogowie znajduje się nad Jeziorem Resko i przy dawnym trawiastym pasie startowym. Jak mówi Jacek Kuś, powiatu chce tam stworzyć Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej, a na to potrzeba środków i to jest szansa na ich zdobycie. Rogowo jest takim "poligonem", gdzie powiat chce zobaczyć jak można współpracować i pozyskiwać pieniądze z rynku. Jeśli to się uda, kolejnym terenem, gdzie można zastosować taką metodę, jest główny pawilon muzeum przy ul. Gierczak w Kołobrzegu, który powstał w 1980 roku i miał być budowlą tymczasową na 15-20 lat. Jeśli znajdzie się tam kooperant, byłaby szansa na zbudowanie nowego muzeum w centrum miasta. Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama