4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Jeśli lipy zostaną wycięte, aleja lipowa zostanie odtworzona

Gościem audycji "Studio Reduta" była Ewa Pełechata, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych. Rozmawialiśmy z nią na temat kontrowersyjnej sprawy związanej z wycinką drzew na ulicy Zdrojowej. Miasto miało wyciąć 20 drzew, które są chore. Okazuje się, że trzeba wyciąć dodatkowe 97. Tego nie było w planie i nie było to brane pod uwagę podczas projektowania inwestycji, gdyż jak mówi Ewa Pełechata intencją miasta było pozostawienie jak największej ilości drzew. Teraz okazuje się, że może to być niemożliwe. Dlatego gmina wniosła do powiatu o wycinkę. Dziś starosta twierdził, że oczekuje od miasta wskazanie konkretnie, które drzewa trzeba będzie wyciąć, a które pozostaną. Zdaniem zastępcy prezydenta ds. gospodarczych wniosek jest na 97 drzew, a jeśli uda się część ocalić, wniosek zostanie zmodyfikowany. Jednocześnie miasto zapewnia, że pomimo wszystko, aleja zostanie odtworzona, a sprawą ma zająć się już wkrótce Zespół ds. zabytków. Więcej na temat wycinki w materiale wideo.