4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Jest szansa na powrót neonów do miejskiego krajobrazu

Katarzyna Koperkiewicz z grupy "Kołobrzeskie Neony" była gościem audycji "Studio Reduta". Rozmawialiśmy z nią na temat prac nad odrestaurowaniem ściągniętych i przewiezionych do Zieleni Miejskiej neonów (zobacz). Jak mówi pani Katarzyna, neony są powoli restaurowane i jest idea, aby świeciły, a więc aby wrócił do pełnej świetności, którą cieszyły się przed laty. Z grupą "Kołobrzeskie Neony" rozpoczął współpracę Adam Marchewka z firmy "EDOM", który zajmuje się zawodowo neonami. Kilka jego prac można zobaczyć już w naszym mieście, m.in. przy ul. Towarowej. Teraz, odnowiony ma zostać kogut i kwiatek. Otwarta pozostaje kwestia prezentacji neonów. Nie ma jeszcze decyzji, że będą one prezentowane w parku pomiędzy ul. Dworcową i Frankowskiego. Katarzyna Koperkiewicz zaprasza do współpracy mieszkańców. Zbierane są przede wszystkim zdjęcia z kołobrzeskimi neonami. Ponadto, poszukiwane są kolejne neony, ale nie tylko w Kołobrzegu, ale też np. Białogardzie. Więcej w materiale wideo, a także na stronie grupy (zobacz).