4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Tamborski o pobycie w areszcie, ale też o wycince drzew na Zdrojowej

Pierwszy gość w audycji "Studio Reduta" to dawno tu niesłyszany starosta Tomasz Tamborski. Pytaliśmy go o pobyt w areszcie śledczym, o kwestie regulaminowe, a także dietę więzienną. Okazuje się, że w Areszcie Śledczym w Stargardzie działa nawet radiowęzeł. Starosta w audycji komentował także swoje zawieszenie w prawach członka Platformy Obywatelskiej jako osoby zatrzymanej. Jak mówi w partii jest od wielu lat i nie będzie się o to obrażał. A co z próbami szukania większości do odwołania starosty? Tamborski o tym słyszał i sobie to zapamięta...

Co dalej z drzewami na Zdrojowej? Jak zauważył Piotr Rybczyński, jeśli starosta zgodzi się na wycinkę drzew, będzie wrogiem publicznym, jeśli nie, będzie hamulcowym inwestycji wartej kilkanaście milionów złotych. Jak mówi Tamborski, w tej sprawie ważna jest kwestia tego, że miasto źle zaprojektowało inwestycję, nie przewidując od początku wycinki drzew, choć wiedziano, że będzie trzeba kopać głęboko, bo w pasie drogi mają zostać zakopane rury grzewcze Miejskiej Energetyki Cieplnej. Zdaniem naszego rozmówcy, sprawa wyszła na jaw, gdy przewróciło się drzewo na ulicy Armii Krajowej. Inwestycję tę wykonuje ta sama firma, co przebudowę ulicy Zdrojowej. Za zniszczenie drzewa przyjdzie zapłacić ogromną karę. W przypadku ulicy Zdrojowej zniszczeniu mogłoby ulec nawet 100 drzew, a to oznacza, że kara za to przekroczyłaby wartość inwestycji. I o to rozbija się cała sprawa. Obecnie, trwa przestój w inwestycji, być może będzie to wiązało się z jakimiś karami. Miasto mądre po szkodzie? Więcej w materiale wideo.