Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kalinowski o strategii miasta i 34 tysiącach kołobrzeżan w 2050 roku

- Społeczeństwo miasta będzie się starzeć - mówi o strategicznym odkryciu spraw kołobrzeskich radny Klubu PiS, Jacek Kalinowski. Z gościem audycji "Studio Reduta" rozmawialiśmy o strategicznych założeniach dla Kołobrzegu. Usłyszeliśmy, że w 2050 roku Kołobrzeg ma liczyć 34 tys. mieszkańców, czyli liczba obywateli będzie spadać na poziomie ok. 350 rocznie.

Z radnym rozmawialiśmy o petycji jednego z inwestorów, który wniósł do rady o uruchomienie procedury zmiany w planie, bo chciałby zmniejszyć on powierzchnię zabudowy. - Pierwszy raz z czymś takim się spotykam - mówi Kalinowski i wskazuje, że po negatywnej opinii prezydent miasta, komisja petycję odrzuciła. Natomiast radni będą chcieli się sprawie przyjrzeć nieco szerzej.

Jacek Kalinowski jako jedyny wskazuje na to, że przez 30 lat w Kołobrzegu wiele sprawie leżało odłogiem i dziś co chwilę z szafy wypada jakiś trup. Przykładem są problemy planistyczne i wnioski o odszkodowanie, te które już są, ale też i te, którymi miasto się grozi. To też mało, bo okazało się, że miasto do strategii nie wpisali połączenia Kołobrzegu z gminą Kołobrzeg. A radni to przegłosowali. Więcej w materiale wideo.reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama