Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dziemba: Wody Polskie jak Latający Cyrk Monty Pythona

Chciałoby się powiedzieć, że wyjazdowe występy przedstawicieli Wód Polskich w Kołobrzegu to tylko groteska, ale chyba na takim przedstawieniu niekompetencji i głupoty poprzestać nie można. Trzeba usunąć łachę na Parsęcie. O tym mówi się od kilku lat. Ale pisowska spółka ma problem, żeby to zrozumieć i robi wszystko, żeby nie wydać środków finansowych na ten cel. Była jedna ekspertyza, beznadziejnie denna - autorstwa profesora z Politechniki Koszalińskiej, który trudu sobie nie zadał, żeby zbadać podstawowe fakty związane z powstanie łachy. Ale Wody Polskie podbiły stawkę i wzniesiono się nad poziom absurdu przebijając wszystko, bo skąd wiadomo, że na dnie pod lachą są worki z piaskiem? No i co drodzy kołobrzeżanie? Takie kozaki jesteście to teraz kopcie! Na takim urzędniczym poziomie intelektualnym odbywało się pierwsze spotkanie. I gdyby jeszcze pracownicy tego organu chodzili jak hiszpańska święta inkwizycja, to może wszystko byłoby jasne, ale nie, tak nie było. Za to w środę na pomoc Koszalinowi przyjechał Szczecin. Sam szef szefów zapowiedział, że Wody Polskie zrobią ekspertyzę ekspertyzy, teraz bez teorii, ale w praktyce. Trudno powiedzieć, jak będzie to wyglądało, ale wynik wydaje się być przesądzony. Będzie to prawdopodobnie wyglądało tak, że po jakim podkopie, wykopie czy odwiercie, usłyszymy, że worków z piaskiem nie znaleziono. A skoro tak, łacha powstała naturalnie, z naturą zaś się nie dyskutuje.

Kolejnym wydarzeniem mijającego tygodnia jest areszt dla wójta gminy Kołobrzeg, Włodzimierza Popiołka, który został złapany jak wychodził z budynku ze znaczną kwotą pieniędzy. Według CBA była to łapówka. Wójta tymczasowo aresztowano, a w gminie to mówi się o wprowadzeniu komisarza, to przebąkuje się o referendum o odwołaniu wójta. Głos zabrał nawet były wójt, Tadeusz Kowalski, jakby był oazą uczciwości i kultury prawnej w gminie. Niedługo przypomnimy, jak ta klarowność sprawowania władzy wyglądała. Tymczasem wójt, do momentu prawomocnego wyroku jest niewinny, natomiast sam komunikat CBA wielu zaszokował. Ten temat będzie zapewne jeszcze na naszych stronach powracał.

Tymczasem przedstawiciel spółki od pałacu zdrojowego wniósł do miasta o 128 mln zł odszkodowania. Zapewne kwota jest kosmiczna i na razie można przypuszczać, że inwestor puścił nieco wodze fantazji, to jednak nie budzi wątpliwości, że za błędy miasta i betonowe stanowisko wobec inwestora, należy mu się odszkodowanie. Miasto wniosek odrzuca, ale skończy się to w sądzie. I teraz pytanie: skoro z naszych podatków na to przyjdzie się zrzucić, to kto za to zapłaci, albo pójdzie do więzienia? A może nikt za to nie odpowiada? Tak może być, bez względu na to, czy rządzi PiS czy PO...

Zastanawiamy się także nad placem zabaw przy Dubois, który otworzono, choć go nie skończono. Dobrze, że plac został otwarty, źle, że jedna z zabawek zdążyła się już zepsuć. Biorąc pod uwagę, że innej zabawki nie ma, to brakuje tam obecnie dwóch zabawek. Ale, jak zauważa Piotr Rybczyński, to, że traktor złapał gumę i ma jedno koło niesprawne, nie pozwala zapominać, że trzy koła są sprawne. I tak też trzeba patrzeć na plac zabaw. Jedno jest pewne: prezydent do tej inwestycji szczęścia nie ma...

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama