Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rybczyński: Nie uczymy się na błędach...

Na początek informacja dla czytelników: dziś mieliśmy opublikować nasze ustalenia dotyczące działań miasta i powiatu w zakresie wydania pozwolenia na budowę budynku przy ul. Brzeskiej w Podczelu. Ponieważ w czwartek po południu trafiliśmy na informacje, mogące mieć wpływ na wyniki naszej analizy, zaczekamy z publikacją do zapoznania się z dokumentami. Emisję naszego materiału planujemy na przyszły tydzień.

Prezydent Anna Mieczkowska napisała felieton na temat inwestycji przy ul. Brzeskiej. Starosta Tomasz Tamborski bardzo mocno ją skrytykował, wskazując, że skoro w Podczelu jest plan zagospodarowania przestrzennego, to jest to kompetencja powiatu. Prezydent nie chce betonozy w Podczelu, ale to samo miasto niemal 20 lat temu sprzedało działkę z takim, a nie innym planem zagospodarowania przestrzennego. Jacek Woźniak sugeruje, że to może być Pałac Nadbrzeżny 2. Piotr Rybczyński natomiast uważa, że nie uczymy się na błędach i regularnie w Kołobrzegu powtarza się to samo: miasto coś sprzedaje, a potem jest o to awantura. Za zabetonowanie Kołobrzegu do tej pory nikt nie odpowiedział, za to podczas wyborów mieszkańcom obiecuje się cuda...

Kolejnym tematem, na który warto zwrócić uwagę, to osiedlowe spotkanie na Radzikowie przy przejeździe kolejowym przy ulicy Grzybowskiej, gdzie tydzień temu doszło do zdarzenia z udziałem dziecka na rowerze i szynobusem. W spotkaniu wzięli udział radni miejscy i zaproszona prezydent miast, ale droga jest powiatowa. Jak można rozmawiać o problemie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi kolejowej z drogą publiczną ze wszystkimi, tylko nie z właścicielem, który najwięcej tu może? Jak widać w Kołobrzegu można. Zresztą, była to typowa pokazówka, bo jak mówi hobbysta kolejowy Ziemowit Czerski, przejazd jest bezpieczny. Nie budzi wątpliwości, że wina leżała po stronie rowerzysty, ale zawsze można coś poprawić. Skoro jednak ktoś uważa inaczej, to życzymy powodzenia.

Hitem tygodnia była odmowa uzgodnienia organizacji ruchu w centrum przez starostę. Są tacy, którzy dopatrują się w tym złośliwości, ale czy coś takiego możliwe byłoby w odnowionej Platformie Obywatelskiej? Nie, to niemożliwe, w normalnej partii wyrzucono by jednego i drugiego. A to oznacza, że organizacja była dobra, decyzja starosty też jest dobra, tylko miasto jest złe: ulice za małe, a ludzie nie dorośli do takiego szoku jak zmiana kierunku jazdy w centrum. Tak to sobie tłumaczymy i lepiej nam się z tym żyje. Bo inaczej można by zwariować, gdyby organizacja okazała się zwykłym badziewiem, w dodatku bez jednoznacznych konsultacji społecznych, a starosta zrzędą, który blokuje miejskie innowacje. Coś takiego w Kołobrzegu? Nie może być.

Na koniec dość pobieżnie poruszyliśmy temat wysychającego Kanału Drzewnego i zarastającej Parsęty. Szerzej to, co działo się w czwartek w wykonaniu hrabiny, tfu! dyrektor "Wód Polskich" z Koszalina, skomentujemy za tydzień. Na razie snujemy plany, co można zrobić na bazie wyschniętego Kanału Drzewnego. Bo przecież nie uczymy się na błędach...

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama