Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Cieślicka: Uważajmy, w jakie linki klikamy, bo mogą być kłopoty

Coraz więcej problemów mają klienci banków, którzy po kliknięciu w linki stracili ogromne pieniądze. Jak mówi Aneta Cieślicka, zgłasza się do niej coraz więcej osób poszkodowanych w wyniku kradzieży środków z konta bankowego. Sprawa jest banalnie prosta. Ktoś znajomy wysyła innemu znajomemu link. Tak naprawdę to przestępcy wykorzystują cudze konto, które zostało zhakowane i wykorzystane do rozsyłania linków. Po kliknięciu w link oddajemy dostęp do naszego komputera, a przestępcy bardzo szybko robią z tego użytek. Ktoś stracił 11 tysięcy, ale są osoby które straciły nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Powiatowy rzecznik praw konsumenta przestrzega, aby upewnić się, w co się kilka.

Nawet jeśli dojdzie do takiej sytuacji, że pieniądze z konta znikną, nie wyłącza to odpowiedzialności banków, które gwarantują nam bezpieczeństwo naszych środków i powinny zwrócić uwagę na nietypowe zdarzenia związane z obsługą naszego konta. Są banki, które bardzo rzetelnie się z tego wywiązują, ale są też przypadki, gdy instytucje te minimalizują swoją odpowiedzialność. Co robić w takich przypadkach? Więcej o tym w rozmowie z Anetą Cieślicką.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama