Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kto z masztem wojuje, ten od masztu wiadomo...

Portal "Spidersweb.pl" opisał działania prezydent miasta, ale nie tylko, bo przecież przeciwko masztom telekomunikacyjnym protestowali rani miasta i powiatu. Chodzi o fakt, że najpierw wspierano przeciwników budowy nowych masztów, a jak zaczęto likwidować te istniejące, to zaczęto bić na alarm, bo w centrum miasta nie ma zasięgu. O tym w naszym cotygodniowym komentarzu już mówiliśmy, bo zauważyliśmy ten defekt rzeczywistości od razu. To nie pierwszy raz, gdy włodarze walczą z technologią, bo protestują mieszkańcy. A co mają zrobić ci, którzy mają technologię i nie mogą z niej korzystać w wyniku tych protestów. Powinni od miasta dostać odszkodowanie? Co ciekawe, zbieżność artykułu w ogólnopolskim portalu z ostatnią krytyką władz miasta sieci Orange wydaje się nam podejrzana, ale mamy do tych podejrzeń prawo. Nie zmienia to i tak faktów, o których wcześniej mowa. Warto więc zastanowić się następnym razem nad walką z masztami, która przeszkadza wąskiej grupie mieszkańców, bo można zaszkodzić większości.

Jeśli idzie o większość i mniejszość, trudno nie skomentować związkowej rzeczywistości w Kołobrzegu. Na początku Komunikacja Miejska, w której działają trzy związki zawodowe, dwa stare i jeden nowy. Nowy związek walczy o podwyżki dla kierowców, ale pozostała część załogi ma dość metod, którymi się on posługuje, zwłaszcza, że rozpowszechniane przez niego informacje uznaje za nieprawdziwe. Po sprawdzeniu różnych faktów, związkowcy z nowego związku mają pretensje do naszego portalu o manipulacje. Przyglądamy się także działającemu od dwóch lat związkowi zawodowemu w MOPS, który do tej pory nie podpisał protokołu rozbieżności pod zakończonymi kilka tygodni mediacjami. Felieton wręcz rozpalił portal do czerwoności, bo pracownicy MOPS uważają, że ich praca jest pełnowartościowa, zarabiają mniej od urzędników w magistracie, a podwyżek od lat nie mieli. A jak im podwyżki zaproponowano, to nie chcieli. Stracili na tym w półtora roku jakieś 9 tys. zł brutto na głowę. I za przypomnienie tego sypią się gromy o manipulacje i takie tam. Wnioski: związkowcy zachowują się tak samo jak politycy. Rezerwują dla siebie przedstawienie swojej rzeczywistości, często nieprawdziwej, a gdy są na tym łapani, krzyczą, że się manipuluje. Dlatego sprawdzamy dalej, bo to pokazuje, jak społeczeństwem manipulują związkowcy.

Odnotowujemy otwarcie placu zabaw w niedzielę przy Dubois. Wreszcie będzie można się pobawić i nawet pójść do kościoła. Dla niektórych przyjemne z pożytecznym. Prognozy jednak pokazują, że w niedzielę ma padać...

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama